12-Haziran-2021 - Cumartesi

 AB Heyeti, Urfa’ya Suriyeler İçin Gönderdiği Paraları Denetliyor

Şanlıurfa’ya kurslar, yatırımlar, projeler kapsamından Avrupa Birliğinden gönderilen ve Suriyelilerin entegrasyonunda kullanılmasını istediği paranın yerinde kullanılıp kullanılmadığı denetleniyor.

28-05-2021 17:01

 Avrupa Birliği, Şanlıurfa’daki denetimi ise AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut ve beraberindeki heyete yaptırıyor.
Bu kapsamda Avrupa Birliğinden gönderilen hibelerle dün, Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesindeki fabrikalarda kaç Suriyelinin çalıştırılıp çalıştırılmadığını yerinde denetleyen AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut ve beraberindeki heyet,  belediyelere kurs adı altında gönderdiği paralarında amacı dışında kullanılıp kullanılmadığını iki gündür denetliyor.

Bugün belediyelere Suriyeliler için gönderilen hibe paralarını denetleyen AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut ve beraberindeki heyetin ilk durağı Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin Tarımsal Geliştirme projesini denetlemek oldu. İkinci durak ise Karaköprü Girişimcilik, İş Geliştirme, İnovasyon ve Ticarileştirme Merkezi’nin proje pilot uygulama alanı olan Karaköprü Belediyesinin Kültür Merkezindeki kursları oldu.

Denetleme ziyaretinde bulunan AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut ve beraberindeki heyet yapılan faaliyetler ve proje kapsamında açılan kurslarla ilgili bilgi aldı.

Büyükelçi Landrut’u Karaköprü Belediye Başkanvekili Osman Uludağ ve Belediye Başkan Yardımcısı Ali İhsan Çayan karşıladı ve kursları gezdirdi. Denetleme ve inceleme sırasında AB Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut, halı dokuma kursunda tezgâha oturup halı dokumayı denedi. Landrut, bu kurslarla özellikle Suriyeli mültecilerin hem meslek öğrendiğini hem de üretimleriyle geçim sağladığını kaydetti
Karaköprü Belediye Başkanvekili Osman Uludağ ziyaretin anısına AB Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut’a tablo ve Karaköprü narı biblosu hediye etti

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.