Şanlıurfalı Muhammed Enes'in de aralarında bulunduğu 16 kişinin hayatını kaybettiği kazada otobüs şoförüne 22,5 yıl hapis istendi.

Urfa'da Husumetli Aileler Kontrol Noktasında Çatıştı Urfa'da Husumetli Aileler Kontrol Noktasında Çatıştı

Gaziantep'te kaza yapan araca müdahale edenlere yolcu otobüsünün çarpması sonucu 16 kişinin yaşamını yitirdiği trafik kazasında otobüs şoförü hakkında talep edilen hapis cezası belli oldu. Tutuklu otobüs şoförü Abdulkadir M. hakkında 22,5 yıla kadar hapis cezası istenirken, iddianame mahkeme tarafından kabul edildi.

Tarsus-Adana Gaziantep Otoyolu'nun Nizip bölümünde 20 Ağustos'ta meydana gelen kazada, aralarında 2 basın mensubunun da bulunduğu 16 kişi hayatını kaybetmiş, 30 kişi yaralanmıştı. Kaza yapan araca müdahale için güvenlik şeridinde bulunanlara yolcu otobüsü çarpması sonucu yaşanan korkunç olaya ilişkin Nizip Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma tamamlandı.

OTOBÜS ŞOFÖRÜNE 22,5 YIL HAPİS TALEBİ
Otobüs şoförü tutuklu sanık Abdulkadir M. hakkında, "bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne ve yaralanmasına sebebiyet vermek" suçundan 22,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianame, Nizip Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi. İddianamede, olay yeri inceleme, görgü tanığı, kaza tespit, olay yeri, görüntü inceleme ve ölü muayene tutanakları ile adli raporlar, mağdur, tanık ve müşteki beyanları, şüpheli ifadesi, bilirkişi ve adli tıp raporları, takograf raporu, PTS ve HTS kayıtları yer aldı.