27-Ekim-2021 - Çarşamba

29 yıl Sonra Bir Araya Geldiler

Asker arkadaşları 29 yıl sonra buluşarak her yıl bir arkadaşının memleketinde hasret gideriyor.

22-10-2018 16:51

Haber: Hasan RAY
1989 Yılında Kars Sarıkamış’ta askerlik yapan olan 68/2 ve 3 tertipler Astsubayları Kenan Tepeli ile beraber 29 yıl sonra iki yılda 4. Kez bir araya geldi. Daha önce üç kez bir araya gelen tertipler dördüncü kez ise Şanlıurfa’da Abdullah Aslan’ın ev sahipliğinde bir araya geldi. Hasretin giderildiği ve askerlik anılarının anlatıldığı buluşmada sıra gecesinde eğlenen tertipler daha sonra Urfa usulü ciğer yedi. Urfa’yı oldukça beğenen tertipler bir daha ki buluşma için sabırsızlandıklarını ekledi.

Türkiye’nin Mozaiğini Oluşturdular

Daha önce de buluşarak İzmir, Sakarya - Karasu, Çanakkale – Biga’da bir araya gelen tertipler, dördüncü buluşmalarını tarihin sıfır noktası olan tarihi, kent Şanlıurfa’da gerçekleştirdi. Tertipleri olan Abdullah Aslan’ın ev sahipliğinde bir araya gelen tertipler, adeta türkiye’nin mozaiğini ortaya koydu. Zira tertipler Çanakkale, İzmir, İstanbul, Ankara, Sakarya, Ordu, Afyon, Balıkkesir, Aksaray, Kastamonu ve Şanlıurfa’dan kısacası Türkiye’nin her tarafından bir araya geldi.

Şanlıurfa’ya tam not verdiler

Geleneksel hale gelen buluşmanın dördüncü için Şanlıurfa’ya gelen tertipler Şanlıurfa’nın kültürüne hayranlıklarını gizleyemedi. Sıra gecesinde gönüllerinde eğlenen tertipler, Şanlıurfa’nın tarihi alanlarını gezerek bol bol fotoğraf çekindi. Tarihi alanları gezdikten sonra Şanlıurfa’ya has ciğerinde tadına bakan tertipler tam not vererek Şanlıurfa ile vedalaştı.
 

İbrahim COŞKUNER              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.
Hasan taşay
Sayın apdullah aslan kardeşime Bize gösterdiyi ilgiden dolayı teşekgür ederim Şanlı urfa bundan sonra şahsım icin ayrı bir yeri olmuşdur Kısacası şanlı urfaya aşık oldum