Abide Kavşağı'nda yapımı 210 gün sürmesi beklenen çalışmalar için konulan geri sayım sayacı durdu. Ancak inşaat çalışmaları devam ediyor

Kavşağa kurulan sayaç ile vatandaşlar da çalışmaların ne bitmesine ne kadar kaldığını takip ediyordu. Bu sabah Abide Kavşağında ilerleyen sürücüler sayacın durduğunu fark etti. 

Vali Ayhan Teknokenti Ziyaret Etti Vali Ayhan Teknokenti Ziyaret Etti

Trafik ışıklarının çalıştığı ancak sayacın ışıklarının yanmadığını fark eden sürücüler “Ne güzel her gün inşaatın bitmesine kaç gün kaldığını takip ediyorduk. Ama sayacı durdurmuşlar” dedi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, kent ulaşımının en yoğun olduğu Abide Kavşağı'nda 210 gün gibi kısa sürede tamamlanması planlanan yapım ve düzenleme çalışmaları için geri sayım saracı monte etmişti.

Çalışmalardaki kalan gün ise sayacın ekranında gösterilerek, vatandaşların da çalışmaları yakından takip etmesi sağlamıştı. Şehrin kalbi konumunda bulunan Abide Kavşağı Projesi'nde ise köprü ayakları bitti.

Sayaç dursa da çalışmalar tam gaz devam ediyor. Şanlıurfa trafiğine nefes aldıracak olan köprülü kavşak, iki yeni köprü yapılıyor. Proje ile İpekyol Bulvarı, Necmettin Cevheri Bulvarı, Atatürk Bulvarı, Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı ile 18 Mart Çanakkale Caddesi birbirine bağlanacak. Projenin 210 günde, yani 7 ayda tamamlanması hedefleniyor.