Adalet Öldükten Sonra Geldi !

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ŞUSKİ’den haksız yere işten çıkarılan merhum Adnan Ekmen’in işe dönüş davası sonuçlandı. Yerel mahkemenin verdiği esasa ilişkin kararla merhum Adanan Ekmen öldükten sonra haklı bulundu.

10-04-2021 19:45

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ŞUSKİ) Ceylanpınar Şube Müdürlüğü'nde çalışırken dönemin Ceylanpınar İlçe Belediye Başkanın verdiği görevi yerine getirmesinden sonra müfettişlerin yaptığı incelemede kusurlu bulunup işten çıkarılan 46 yaşındaki merhum Adnan Ekmen, yakalandığı kansere geçtiğimiz mart ayının ortasında hayatını kaybetmişti. Geride ise devam eden işe dönüş mahkemesi kalmıştı.

5 çocuk babası Adnan Ekmen, öldükten sonra eşi ve çocukları dava sürecine müdahil oldu ve geçtiğimiz gün 9 Nisan 2021 tarihinde 4. Duruşması Ceylanpınar Asliye Hukuk Mahkemesinde görüldü. Duruşmada merhum Adnan Ekmen’in eşi, çocukları, tanıkları ve avukatı hazır bulundu. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin avukatları bugüne kadar olduğu gibi duruşmaya katılmayıp yazılı savunma verdi. Ceylanpınar Asliye Hukuk Mahkemesi’nde yapılan duruşmanın sonucunda merhum Adnan Ekmen haklı bulundu ve İş sözleşmesinin feshinin geçersiz olduğuna karar verildi.

Mahkeme gerekçeli kararını önümüzdeki günlerde açıkladıktan sonra Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin Gaziantep Bölge Mahkemesine itiraz süreci başlayacak. Gaziantep İstinaf Mahkemesinin, Yerel Mahkemenin kararını onaylaması durumun da karar kesinleşmiş olacak.

Gaziantep Bölge Mahkemesinin Yerel Mahkemenin kararını onaylaması durumunda merhum Adnan Ekmen’in ailesi yeni bir dava süreci başlatarak kıdem tazminatı davası açacağı öğrenildi.

EYT’YE TAKILMIŞ ÖLDÜKTEN 2 GÜN SONRA EMEKLİ OLMUŞTU
Bu arada kısa süre önce yakalandığı kansere yenik düşüp vefat eden Adnan Ekme, öldükten 2 gün sonra emekli olabilmişti. Adnan Ekmen emeklilik için gün sayısı dolmuş ancak yaşa takılmıştı. Emeklilikte Yaşa Takıldığı(EYT) için işten atıldıktan sonra emekli olamayan Adnan Ekmen, vefat ettikten sonra malülen emeklilik olma hakkı kazandı. Ekmen’nin ailesi,  Sosyal Güvenlik Kurumuna(SGK) başvurdu ve emeklilik hakkını elde etti. Önümüzdeki aydan itibaren merhum Adnan Ekmen’in ailesi emeklilik maaşından faydalanabilecek. Yaşıyor olsaydı 46 yaşındaki merhum Adnan Ekmen 62 yaşında emekli olabilecekti.

URFADASIN.COM haber sitesi daha önce de merhum Adnan Ekmen'in uğradığı haksızlığı dile getirmiş öldükten 2 gün sonra da emekli edildiğini manşetlerine taşımıştı.

İŞTE O HABER TIKLAYIN 
 

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.
EKMEN AİLESİ
Şimdi sıra bu elim olaya karışan şahısların ALLAHIN GERÇEK ADALETİNİ TECELLİ ETMESİNİ BEKLİYORUZ.