27-Mayıs-2019 - Pazartesi

Afad'dan  IMKB Çok Programlı Anadolu Lisesinde Afet Eğitimi

Şanlıurfa İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri, Şanlıurfa İMKB Çok Programlı Anadolu Lisesinde öğretmen ve öğrencilerine temel afet bilinci hakkında eğitim verdi.

21-11-2018 09:24

Şanlıurfa'da Haliliye ilçesine bağlı İMKB Çok Programlı Anadolu Lisesinde yangın, deprem, sel gibi afet anlarında yapılması gerekeni öğrenmesi amacıyla Şanlıurfa İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri tarafından öğrencilere ve öğretmenlere temel afet bilinci hakkında eğitim verildi.
Düzenlenen eğitim programında AFAD görevlileri önce okulun konferans salonunda öğrencilere ve öğretmenlere yangın sırasında tahliye işlemleri ve yangın söndürme teknikleri hakkında bilgi verdi.

Daha sonra okul bahçesinde ufak çaplı bir ateş oluşturularak, yangın tüpü ile müdahale edildi. Tatbikata katılan öğrencilere ve öğretmenlere uygulamalı olarak yangın tüpünün nasıl kullanılacağı, yangın anında nasıl davranılması gerektiği gösterildi.

Şanlıurfa İMKB Çok Programlı Anadolu Lisesi Okul Müdürü Orhan Bicak yapılan afet bilinci eğitimi için Şanlıurfa İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekiplerine teşekkür ederken, "Yapılan eğitimleri çok önemsiyoruz çünkü her an ne olacağını bilemeyiz. Öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin bu konuda tedbirli olması için güzel bir eğitim çalışması oldu" diye konuştu.
 

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.