Ahmet Davutoğlu: Son 5 Yılda Haysiyet ve Şahsiyet Katliamı Yapıldı

11-04-2021 02:18

Gelecek Partisi Genel Başkanı ve eski başbakan Ahmet Davutoğlu, uçakta karşılaştığı ve başbakanlığı döneminden çok iyi tanıdığı, hukuku bulan belediye başkanları, valiler ve siyasetçilerin kendisiyle göz göze gelmemek için bulmaca çözdüğünü söyledi.

SİYASİ İLİŞKİLER İNSANİ İLİŞKİLERİ YOK ETMEMELİ

Kendisiyle yüz yüze gelmemek için kaçışanları gördüğünü ve bunun acı bir tebessüme sebebiyet verdiğinin altını çizen Ahmet Davutoğlu, son beş yılda Türkiye’de bir şahsiyet, bir haysiyet katliamı yapıldığını ancak siyasi ilişkilerin insani ilişkileri yok etmemesi gerektiğini dile getirdi.

YÜZ YÜZE GELMEYELİM DİYE NASIL KAÇIŞTIKLARINI GÖRMEK ACI BİR TEBESSÜME SEBEBİYET VERİYOR

Şanlıurfa temaslarında konuşan Gelecek Partisi Genel Başkanı ve eski başbakan Ahmet Davutoğlu “Başbakanlığım dönemimde birlikte çalıştığım belediye başkanları, valiler, Siyasiler Uçakta benimle göz göze gelmemek için kafasını gömüp bulmaca çözüyor. Ben böyle çok belediye başkanı gördüm. Başka siyasetçi gördüm. Aman yüz yüze gelmeyelim diye nasıl kaçıştıklarını görmek acı bir tebessüme sebebiyet veriyor. “dedi.

BELEDİYE BAŞKANLARI, VALİLER RENDAVU VERMEMEK İÇİN YA İZNE ÇIKIYOR YA İŞİ ÇIKIYOR

İl gezilerinin tamamında belediye başkanlarından, valilerden, odalardan randevu istediklerini dile getiren Davutoğlu, ancak il gezisini gerçekleştirdiğinde ise  rendavu istediği başkanların  ya izne çıktıklarını yada işlerinin çıktığını son anda kendilerine bildirdiklerini anlattı.
Şanlıurfa’da GTV Televizyonunda Müslüm Çap’ın sundğu Siyasetin ‘S’i programında konuşan Ahmet Davutoğlu, bu ülkede başbakanlık yaptığını şuan görevde olan çoğu valiyle, belediye başkanıyla tanışık olduklarına, hukuklarının olduğunu aktardı.

OYSA BAŞBAKANKEN HEPSİYLE BİR HUKUKUM VAR
Son beş yılda Türkiye’de bir şahsiyet, bir haysiyet katliamı yapıldığını söyleyen Ahmet Davutoğlu, nice insanların haysiyet katliamına uğradığını belirterek konuşmasını şöyle sürdürdü” Ben bu ülkede başbakanlık yaptım. Valilerimizin çoğu benim başbakanlığım döneminde de valilik yaptılar ve tanırım. Belediye başkanlarının da çoğunu hepsini de tanırım. Ya benim dönemimde seçilmişlerdir ya AK Parti’den tanıyorumdur. Şanlıurfa Belediye Başkanı, Gaziantep Belediye Başkanı gibi bir çok belediye başkanı yada diğer partilerdendir yine tanıyorumdur. Hepsinden randevu istiyoruz. Ama ne hikmetse öyle bir ortam var ki çoğu ile çok eski hukukumuz olmasına rağmen benim o ile gittiğimde ya izne çıkarlar ya önemli işleri çıkar. Son anda özür beyan ederler. Bazen Uçakta bile benimle görüşmemek için yani benimle yüz yüze gelmemek için benimle yüz yüze gelse benden bir kötülük görmediğinden bana selam vermek zorunda ya da selamımı almak zorunda. Kafasını gömüp bulmaca çözen çok belediye başkanı gördüm. Başka siyasetçi gördüm.  Öğrencim olmuşlar var. Aman yüz yüze gelmeyelim diye nasıl kaçıştıklarını görmek acı bir tebessüme sebebiyet veriyor. Siyasi ilişkiler insani ilişkileri yok etmemeli. Son beş yılda Türkiye’de bir şahsiyet, bir haysiyet katliamı yapıldı. Nice insanlar haysiyet katliamına uğradılar.”
AK PARTİ İÇİNDE YENİ ARAYIŞA GİRECEK SİYASETÇİLER VAR
Öte yandan Cumhur İttifakının devam etmeyeceğini dile getiren Ahmet Davutoğlu iç ihtilaflarının çok olduğunu belirterek “Ben cumhur ittifakının kalıcı olduğunu görmüyorum. İç ihtilafları çok. Ve gittikçe bu su yüzüne çıkıyor. Ak Parti seçmeni MHP’den rahatsız. MHP seçmeni AK Parti’nin yolsuzluklarından rahatsız. AK Parti de MHP’nin yasaklarından ve bu buyurgan tavrından rahatsız. Bu şekilde devam etmeleri çok zor. Zamanla AK Parti içersindeki halen temizliğini dürüstlüğünü koruyan ve çok az sayıda kalmış olan siyasetçilerin de bu gerçeği göreceklerini ve yeni arayışlar içine gireceklerine kesinlikle inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

 

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.