Geleceğin Yıldız Sporcuları Haliliye’de Yetişiyor Geleceğin Yıldız Sporcuları Haliliye’de Yetişiyor

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesinde meydana gelen silahlı kavga 1 kişi yaralanmış kavga sonrası Aymelek ve Yetim ailesi fertleri arasında husumet başlamıştı. İki aile arasında husumetin sona ermesi için Urfa'nın barış elçisi olarak nitelendirilen Ahmet Ersin Bucak, yine bir husumetin son bulmasına vesile oldu. Ahmet Ersin Bucak’ın yanı sıra Fevzi Ağa, Serhat Karadağ ve Paşa Karakuş’un da girişimi ile her iki aile arasında barış dualarla sağlandı.

Bugün, Yedi Kuyu Kırsal mahallesinde gerçekleşen barış törenine Kanaat önderi Siverek Ziraat Odası Başkanı Ahmet Ersin Bucak, Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Bayuk, ŞUTSO Başkanı Mehmet Yetim, STK ve Siyasi Parti Temsilcilerinin yanı sıra kentin ileri gelen kanaat önderleri katıldı.

 Okunan Kur’an-ı Kerim ve duaların arından Yetim ve Aymelek aile fertleri, barışarak husumete son verdi. Aymelek ve Yetim aile fertleri Barışta emeği geçen Ahmet Ersin Bucak’a teşekkür ettiler. Aymelek ve Yetim aileleri arasındaki Husumet’in barışla sonuçlanmasının ardından supha yemeği verildi.