Şanlıurfa siyasetinin önemli isimlerinden AK Parti MKYK Y.Üyesi Vildan Polat, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti. AK Parti MKYK Y.Üyesi Vildan Polat, ŞUTSO ziyaretinde , Yönetim Kurulu Başkanı Halil Peltek, ŞUTSO Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Kılıçoğlu ve ŞUTSO Meclis Üyesi Mustafa Sonekinci ile bir süre görüştü.

"OSB’NİN SU VE ALT YAPI SORUNLARI KONUSUNDA DETAYLI BİLGİ ALDIK"

Şanlıurfa’nın güncel gelişmeleri ve Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi’nin alt yapı durumunun konuşulduğu ziyaretle ilgili AK Parti MKYK Y.Üyesi Vildan Polat “Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası (ŞUTSO) Yönetim Kurulu Üyeleri ile gerçekleştirdiğimiz görüşmede, ilimizde proje bazlı güncel gelişmeler ve Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) yaşanan su ve alt yapı sorunları konusunda detaylı bilgi aldık.” dedi.

URFA OSB’DEKİ SU SORUNU 82 MİLYON TL’LİK PROJEYLE ÇÖZÜLECEK

Bu arada Şanlıurfa OSB geçtiğimiz günlerde su sorunuyla ilgili gündeme gelmişti. Şanlıurfa yatırımcısının Organize Sanayi Bölgesinde su sorununu aşmak için ise 35 milyon TL’si hibe olan 82 milyon TL’lik projenin yılsonuna kadar ihalesinin yapılacağı açıklanmıştı. Söz konusu projeye ek olarak da önlem amaçlı Şanlıurfa Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü 4 su kuyusu açtığını, açılan su kuyularından ikisinin şebekeye bağlandığını iki su kuyusunun daha şebekeye bağlama çalışmalarının devam ettiğini bildirmişti.