Gözden kaçırmayın

Sarıgül: Demokrasimize ABD’nin Müdahalesine İzin Vermeyiz Sarıgül: Demokrasimize ABD’nin Müdahalesine İzin Vermeyiz

Şanlıurfa’nın da aralarında bulunduğu 81 ilde Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret edenler hakkında Türkiye geneli eşzamanlı olarak suç duyurunda bulunacağı bildirildi. AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığı da 24 Ocak 2022 saat 11:00 de Adliye Binası önünde suç duyurusuyla ilgili basın açıklaması yapacağını açıkladı.

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı yaptığı yazılı açıklamada “Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN'a hakaret edenler hakkında Türkiye geneli eşzamanlı olarak suç duyurunda bulunup 24 Ocak 2022 saat 11:00 de Adliye Binası önünde basın açıklaması yapılacaktır. Basın açıklamasına kıymetli basın mensuplarımız davetlidir.”ifadelerini kullandı

BU SUÇ DUYURUSU KİME NE SAĞLAR
Suç duyurusunun Sedef Kabaş, Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu için yapılacağı bildirildi. Aynısı Kadın Kolları tarafından Abdurrahman Dilipak'a karşı yapılmıştı.Ama bu durumdan fayda gören AK Parti değil, Dilipak olmuştu. Suç duyurusu ile ilgili yaygın görüş şöyle; Emniyet, Savcılık ve mahkemeler zaten Cumhurbaşkanı'na karşı işlenen suçlarda hızlı hareket edip gereğini yapıyor. Nihayet dün Sedef Kabaş mahkeme tarafından tutuklandı. Bunun üzerine fazlasını yapmak sadece Kabaş'a, Aksu'ya ve diğer isimlere fayda sağlar.Teşkilatlara bu talimatı veren ilgili Genel Başkan Yardımcısı muhtemelen insiyatif alıp bu tavır ve şikayetlerin siyasi fayda sağlayacağını düşündü. Konu nerdeyse unutulmuş ve gereği yapılmışken gündemi bu konu ile meşgul etmek AK Parti'ye hiçbir yarar sağlamaz.