Geçmiş dönemlerde AK Parti’de görev alanlar, başka partilere geçenler hariç olmak üzere, tüm eski il-ilçe başkanları, gençlik-kadın kolları başkanları ve mahalle başkanları ile buluşup bir nevi gönül alıyor.

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığı, Gönül Alma Seferberliği ile 2023 seçimlerine birlikte çalışmak, kırgın ve küskün olanları yeniden partiye kazandırmayı hedefliyor.

2023 seçimleri için parti tabanına yönelik hazırlıklar yapan AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığı, 2023 seçimi için eskilerden destek talebinde bulunuyor. 

AK Parti bugüne kadar herhangi bir nedenle kırılmış, darılmış ve gönül koyanlarla bir araya gelerek partiyi yeniden toparlıyor. Geçtiğimiz mart ayında da AK Parti’nin Şanlıurfa İl Başkanlığını, ilçe başkanlığını ve gençlik kolları başkanlığını yapmış olanların bir araya gelmişti. AK Parti Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız da Suruç’ta geçtiğimiz haftalarda AK Parti Suruç ilçe eski başkanı Vahap Akatar ile geçmiş dönem yönetim kurulu üyesi Hacı Yusuf Gücin’i ziyaret ederek gönül almıştı.

Bu arada AK Parti Genel Merkez yönetimi de geçen hafta eski il başkanlarını Ankara'da topladığı "AK Parti'de eski ve yeni diye bir ayrım yok. Herkes bu davanın sahibidir" diye seslenildiği ve mevcut il yönetimleri ile sahada birlikte çalışma yapmaları istendiği öğrenildi.