AK Parti Teşkilat Akademisi Eğitim Programı “Türkiye Yüzyılı” konseptiyle ilk durağı Şanlıurfa'da başlayıp 81 ilde gerçekleştirilecek.

AK Parti Genel Merkez Ar-Ge ve Eğitim Başkanlığınca düzenlenecek olan Teşkilat Akademisi eğitimleri, 81 ilde üç kademe il ve ilçe yönetimlerini kapsayacak. 93 bin teşkilat mensubuna çeşitli alanlarda dersler verilecek. Eğitimlerin ana teması “Türkiye Yüzyılı” olacak. İlk eğitimler 5-6 Kasım tarihlerinde 34 ilde gerçekleştirilecek. İlk eğitim duraklarından biri de Şanlıurfa olacak.

AK Parti AR-GE ve Eğitim Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, Eğitim programının hedefi Türkiye’nin 81 ilinde yaklaşık 93 bin teşkilat mensubumuzun motivasyonunu, inancını, özgüvenini ve aidiyetini yükselterek önümüzdeki önemli sürece hazırlanmak olduğunu ifade ederek, “Gerçekleştireceğimiz eğitim faaliyetleri kapsamında, her ilimizde üç kademe il ve ilçe yönetimlerimizi programa alıyoruz. Teşkilat Akademisi adını verdiğimiz eğitimleri tüm Türkiye’de daha önce 2 kez gerçekleştirdik. Bu 3. dönemi olacak. Eğitimler, alanında uzman ve kamuoyunun da çok iyi tanıdığı isimler tarafından verilecek. Eğitim içeriğine bağlı olarak, MYK/MKYK üyelerimiz, Bakanlarımız, Bakan Yardımcılarımız, Milletvekillerimiz, uzman eğitimciler, akademisyenler ve gazeteciler 4 ana ders başlığında eğitim verecek. AK Parti; yeni yüzyıla, Türkiye Yüzyılı’na hazırlanıyor. Eğitimlerimizin ana konsepti Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı Türkiye Yüzyılı üzerine olacak. Tüm partimiz tam odak çalışıyor. Önümüzde çok önemli bir seçim var. Teşkilatlarımızın tüm hazırlığı buna yönelik.” dedi.

 Tüm Türkiye’de 3 haftada yapılıp bitirilmesi planlanan programın Şanlıurfa ayağında ise 5 Kasım Cumartesi günü, AK Parti Adıyaman Milletvekili ve Milli Savunma Komisyonu Başkanı Ahmet Aydın, Gazeteci-Yazar Kurtuluş Tayiz, AA Haber Akademisi Müdürü ve Yazar  Cihangir İşbilir, AK Parti 23.dönem Bursa Milletvekili ve Genel Merkez Siyasi Hukuk İşleri Başkan Yardımcısı Mehmet Tunçak katılacak.

Tanal’dan, Erdoğan’ın Urfa Mitingi Öncesi İlginç İddialar Tanal’dan, Erdoğan’ın Urfa Mitingi Öncesi İlginç İddialar

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Türkiye Yüzyılı” temasının ön planda olacağı eğitim programına AK Parti il ve ilçe tüm teşkilat mensuplarını davet etti.