Akçakale'de Kadınlara Özel Seminer

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi ve Kadem Şanlıurfa İl Temsilcisi Vildan Polat Akçakale’de düzenlenen kadın bilgilendirme toplantısına katıldı. 

13-09-2018 12:14

Akçakale Belediyesi Kültür Merkezi Konferans salonunda gerçekleşen kadın bilgilendirme toplantısına, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Demet Saatçi Güven, Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan'ın eşi Ayşenur Ayhan, AK Parti Akçakale ilçe kadın kolları yönetimi ile çok sayıda ev hanımı katıldı. 
Ev sahibi olarak toplantının açılış konuşmasını yapan Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan'ın eşi Ayşenur Ayhan, "Başta AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi ve Kadem Şanlıurfa İl Temsilcisi Vildan Polat'a böyle bir toplantıyı ilçemizde gerçekleştirdiği için teşekkür ediyorum. Bölge olarak kadınlar açısından gerçektende dezavantajlı bir bölgede yaşıyoruz. Ama eskiye nazaran Akçakaleli kadınlar olarak AK Hükümetler döneminde çok büyük bir yol kat ettik diyebiliriz. Gerek Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gerekse kıymetli eşi Emine Erdoğan hanım efendi kadınların kalkınması ve sosyal hayata katılabilmeleri adına büyük destekler verdi. Bizler de Akçakale Belediyesi olarak kadının olduğu her noktaya dokunmaya ve orayı iyileştirmeye kendimize şiar edindik. Şuan içinde bulunduğumuz salonda farklı sınıflarda kadınlarımıza bir çok alanda hizmet veremeye başlayacağız. Kısa süre içinde, tabi bu yolda beni yalnız bırakmayan ve her zaman destekleyen Akçakale Belediye Başkanımız Abdülhakim Ayhan’a çok teşekkür ediyorum” dedi. 
AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi ve Kadem Şanlıurfa İl Temsilcisi Vildan Polat ise yaptığı açıklamada, "Allah Cumhurbaşkanımızı başımızdan eksik etmesin, gerçekten de AK Parti döneminde kadın refaha ve huzura kavuştu. Bunda çok büyük emekler veren Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere tüm KADEM temsilcisi ve üyelerine çok teşekkür ediyorum. Bu gün burada siz değerli kadınlarımıza devletimizin tanıdığı sosyal haklar ve ekonomik haklardan bahsedeceğiz, sizlerden ricam iyi dinlemeniz ve verilen bu haklardan sonuna kadar faydalanmanızdır. Toplantımız hayırlara vesile olur inşallah” diye konuştu. 
Açılış konuşmaları sonrası konferans konuşmacısı Avukat Zehra Ayhan, sahneye çıkarak, kadınların haklarından ve devletin kadınların yaşamlarını idame edebilmeleri ve sosyal hayata kazandırılması için çeşitli kamu kurum ve kuruluşların desteklerinden bahsetti. Seminer katılımcıların konuklara sorduğu soruların cevaplandırılması ile devam etti. 
Seminer sonrası AK Parti MKYK üyesi Vildan Polat ve beraberindeki heyet, Akçakale Kaymakamı Hamza Özer ve AK Parti Akçakale İlçe Başkanı İbrahim Yıldık'ı ziyaret ederek ilçeden ayrıldı. 

İbrahim COŞKUNER              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.