Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde siyasi gerginlik devam ederken bu kez AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Akay’ın Akçakale’deki köy odası tarandı.

Akçakale’nin Büyücek Köyünde yaşanan olayda saldırganların kimliği henüz belirlenemedi. Milletvekili Ahmet Akay’ın köy odasının yanı sıra kardeşi Ali Akay'ın da evi tarandı.

Zehir Tacirlerine Operasyon Gözaltılar Var Zehir Tacirlerine Operasyon Gözaltılar Var

Ekipler, şüpheli ya da şüphelilerin yakalanması için geniş çaplı çalışma başlattı.

Urfadasın haber sitesine konuşan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Akay, “Olayda önemli bir şey yok. Bizim akrabalar arasında bir münakaşa yaşanmış. Ama ciddi bir şey yok. Benimle de ilgisi yok. Sanırım bunu yapanlar sarhoş felan. Ben şu an Ankara’dayım ve her kesi sükûnete davet ediyorum. Emniyet ekipleri soruşturmaya devam ediyor. Şu an bir gözaltı olduğu bilgisi bize de ulaşmadı” ifadelerini kullandı.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor

NE OLMUŞTU

Geçen günlerde Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde Hubeti aşireti ve Saramda aşireti üyeleri arasında çatışmalar yaşanmıştı.

Çatışmada polis, grupları dağıtmak için biber gazı ve plastik mermi kullandı. Jandarma ekipleri de olay yerine takviye olarak gönderildi. Olaylar sırasında her iki taraftan 11 kişi yaralandı. Atılan taşlarla da 3 polis memuru hafif yaralandı. Yaklaşık 4 saat sonra olaylar yatıştırıldı, 10 kişi gözaltına alındı.