Emekli Mülkî İdare Amiri Gürbüz Karakuş, 33 yıl önce Şanlıurfa’nın Akçakale İlçesinde Kaymakamlık yaptığı döneme ait bir itirafta bulundu.

İdarecinin “Hakim-ül millet değil, hadim-ül millettir. İdareci; halka hükmeden değil, hizmet edendir.” düsturunu kendine şiar edinen Emekli Mülkî İdare Amiri Gürbüz Karakuş, Şanlıurfa’nın Akçakale İlçesinde 1989–1991 yılları arasında Kaymakamlık yapmıştı. 

HARRAN’IN KURUCU KAYMAKAMLIĞINI YAPTI 1 YIL VEKÂLET ETTİ AMA BİR KURUŞ ALMADI

Devlette, özellikle belediyelerde birden fazla alınan maaşların kaldırılması gerektiğine dikkat çeken Gürbüz Karakuş, Akçakale’de kaymakamlık yaptığı dönemde kurucu kaymakam olarak Harran’a 1 yıl vekâlet ettiğini ancak bir kuruş para almadığını açıkladı.

GÜRBÜZ KARAKUŞ’TAN BELEDİYELERE ÖNEMLİ UYARI

68 yaşındaki Emekli Mülkî İdare Amiri Gürbüz Karakuş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında “Devlette, özellikle belediyelerde birden fazla alınan maaşlar kaldırılmalı! Bu kadar işsiz varken bir kişinin 5 ayrı maaş alması doğru değildir. Bu kul hakkıdır! Beytülmalde fakirlerin daha çok hakkı vardır! Veren de, alan da memnunsa hesap mahşere kalmıştır!.. Akçakale Kaymakamı iken, kurucu kaymakam olarak bir yıl Harran ilçesine vekâlet ettim. Bir kuruş para almadım. ”dedi.

Böyle Tüketirseniz Faydalarına Siz Bile İnanamayacaksınız Böyle Tüketirseniz Faydalarına Siz Bile İnanamayacaksınız

Gürbüz Karakuş'un bu paylaşımına bir çok olumlu yorum yapılırken paylaşım beğeni üstüne beğeni aldı.