Akpiyar Mahallesi Sakinleri, Dereden ‘Temiz Su’ Bırakılmasını İstedi

Karaköprü ilçesindeki Akpiyar Mahallesi sakinleri, dereye temiz suyun bırakılmasını istiyor.

16-04-2021 22:14

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi kent merkezinden geçen Akpıyar, Çavşak ve Karakoyun derlerinde bakım, onarım ve temizlik çalışmalarını zaman zaman sürdürüyor. Görüntü ve çevre kirliliğine mahal vermek için belirli aralıklarla derelerde çalışmalar yapıldı. Karaköprü’de Akpiyar Mahallesi’nde bulunan derede çalışma başlatılmasını isteyen Mahalleli, çevre illerde yapılan güzel çalışmaları örnek gösteriyor. Öte yandan Eskişehir ve Tokat illerinde derelerle ilgili güzel çalışmalar, şehir sakinlerini imrendirmiyor değil.

‘DERELERİ BOŞ GÖRÜNCE, ÇOK ÜZÜLÜYORUZ’
Mahalle sakinleri, Urfadasin.com’a yaptığı açıklamada,“Dere yıllardır böyle boş duruyor. Bu derelerle ilgili çevre illerde gördüğümüz çalışmalar çok güzel. Alanın bölge halkına açılması çok güzel olurdu. Dereyi boş görünce çok üzülüyoruz. Yetkililerin bu konuyla ilgili bir çalışma yapmasını istiyoruz.”ifadelerine yer verdi.

Zeki Altundağ              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.
Ahmet
Akpıyar deresinden su bırakılması çevredeki binalar açısından çok tehlikelidir.Şayet zamanında p...ler dere yatağına imar izni vermeseydi temiz suyun bırakılması kaçınılmaz olurdu.Ancak bu şartlarda çok zor