İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin düzenlediği iş adamı ve kanaat önderleri toplantısını bir daha yapacak.

Bir dizi toplantı ve görüşmeler gerçekleştirmek üzere Şanlıurfaya gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, özel bir otelde kanaat önderleri ve sivil toplum kuruluşları ile bir araya geldi. Toplantıda Şanlıurfa’nın sorunlarını ilk ağızdan dinleyen Akşener, toplantının daha verimli olabilmesi ve konuşamayan vatandaşların bir sonraki toplantıda konuşması için bir daha geleceğini dile getirerek,Şanlıurfa'dan Gaziantep'e ordan da uçakla Ankara'ya geçmesi gerektiğini söyledi. Akşener'e katılımcılar özelikle sorunları olan DEAŞ, işsizlik, Suriyeli vatandaşlar, KHK, siyasette seçim zamanı çizilecek yol haritası gibi çeşitli sorunlar anlatıldı.

AK Partinin Şair İl Başkanı Kırıkçı’dan İnşirah Şiiri AK Partinin Şair İl Başkanı Kırıkçı’dan İnşirah Şiiri

Sorunların çözümü için ilk olarak parlamenter sistemin sağlanması gerektiğini belirten Akşener, Altılı masa hakkında da açıklamalarda da bulundu. Suriyelilerin de belirli bir süreç içerisinde mutlaka göndereceklerini söyleyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, iktidara gelince Suriyelileri geri göndereceğiz diyerek vaatlerde bulunan Akşener, siz bize biz size güvenelim dedi.