Alışverişte File Dönemi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Poşet kullanımlarını azaltmak üzere plastik poşetleri ücretlendirdik ve hedefimiz yıllık poşet kullanımı 40 adede düşürmek. Buradan bir gelir beklemiyoruz sadece kullanımı azaltmak istiyoruz. Eskiden olduğu gibi fileler..

30-11-2018 19:21

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İstanbul Sanayi Odası'nın (İSO) gelenekselleşen Çevre Ödülleri törenine katıldı. Bakan Kurum, yapılan çevre ve atık düzenlemelerine ilişkin bilgiler vererek gelecek hedeflerinden bahsetti. Sıfır Atık Projesi kapsamında 2023 yılı beklentilerinin yıllık 20 milyar lira tasarruf sağlamak olduğunun altını çizen Bakan Kurum, “Bu projeyle atıkları kaynağında ayrıştırıyoruz ve bu ayrışan atıkları ger dönüşümde kullanıyoruz. Organik atıkları da komposto haline getirip üretimde kullanmak üzerine bir proje” dedi.
Kurum, katı atık düzenleme hizmetine ilişkin olarak “2002 yılında ülkemizin yüzde 23'üne katı atık düzenleme depolama hizmeti verilmekteydi, bugün yaklaşık yüzde 75'ine düzenli depolama hizmeti veriyoruz. Bu da bin 142 belediye ve 55 milyon vatandaşımıza hizmet anlamına geliyor” diye konuştu.

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.