Amatör Liglerin Yeni Sponsoru Haliliye Belediyesi!

Şanlıurfa’da Süper Amatör Lig fikstür çekimi yapıldı.

11-09-2018 18:45

Şanlıurfa ASKF Federasyon Başkanlığında gerçekleştirilen fikstür çekimine ASKF başkanı Mehmet Aktaşoğlu, hakem atama sorumlusu Niyazi İzgören, Gençlik ve Spor İl Müdürü Vekili İbrahim Halil Alp, Kulüp yöneticileri ve Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol katıldı. Bilindiği üzere geçen sene Şanlıurfa Amatör Liglere Eyyübiye Belediyesi sponsor olmuştu. Bu sene ise yapılan anlaşmalar sonucu 2018-2019 sezonu için Amatör Liglere Haliliye Belediyesi sponsor oldu. Gerçekleştirilen imza töreninin ardından Liglerin yeni isimleri Haliliye Belediyesi Süper Amatör Lig, Haliliye Belediyesi 1. Amatör Lig, Haliliye Belediyesi 2. Amatör Lig oldu. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol; “ Biz Haliliye Belediyesi olarak daha önceki zamanlarda da ifade ettiğimiz gibi Amatör Spor Kulüplerimizin yanındayız ve her zaman sizin çalışmalarınızda destek olmak Haliliye Belediyesinin temel prensibidir. Haliliye Belediyesi olarak umulduğumuz zamanda sporla ilgili sizin çalışmalarınıza katkıda bulunmak amacı ile spor hayatına katılmak isteyen gençlere bizde destek olmak istedik “ dedi.
Hakem atama sorumlusu Niyazi İzgören hakemlerle alakalı yaşanan sıkıntıları ve yöneticilerin akıllarındaki soru işaretlerini değerlendirmek amaçlı yapmış olduğu açıklamalarda; “Değerli yönetici arkadaşlarımız ağabeylerimiz değerli temsilcimiz saha komiseri dernek başkanımız kulüp yöneticilerimiz yeni sezon hepimize hayırlı uğurlu olsun. Ben öncelikle şunu söylemek istiyorum hepimiz aynı gemideyiz hepimizin ortak amacı gençler. Hiçbir hakem bir müsabakaya çıktığında hatasız maç yönetemez, böyle bir ihtimal yok. Yani bugün Süper Ligde biliyorsunuz VAR sistemi var şu var bu var yardımcı hakem kulaklıklar 4. Hakemle konuşuyor yetmiyor izliyorlar öyle bir karar veriyorlar, kaldı ki burada hakemlerimiz amatörce amatör ruhla çıkıp sahada elinden geleni yapmaya çalışıyor. Ben naçizane  değerli başkanlarımızdan istirhamım elbette biz diyaloga her türlü açığız, yani bir sıkıntınız olduğunda kimi arayacaksınız elbette kurumun muhataplarını arayacaksınız ama tabi yaparken geçen yıllar yaşadığımız sıkıntılardan kaynaklı oluşuyor üslup çok önemli bir büyüğümüz yaşça da bizden büyük arıyor ya işte şöyle böyle bu tür şeylere girmezsek elbette ki sıkıntınızı anlatacaksınız ortak bir çözüm arayacağız hakemler var saha komiseri var gözlemci var ASKF temsilcileri sahalarda geziyorlar tabi her yere yetişmekte mümkün değil yeri geliyor cumartesi Pazar tüm statlarda ilçelerde çok yoğun şekilde müsabakalar var. Ama emin olun bize gelen hiçbir talep karşılıksız kalmadı. Yani eğer hakemden kaynaklı bir sorun varsa onun çözüm yoluna mutlaka gidildi. Tesislerle ilgili bir sıkıntı varsa bizi aşan bir konu olmasına rağmen biz yine hep beraberiz, geçen sene Suruç’un soyunma odaları ile ilgili bir problem vardı Suruç’a gidenler belki yaşamıştır, bizim sorunumuz olmamasına rağmen Suruç’u eleştirmek adına söylemiyorum başkanımızla kaç defa görüştük bizde rapor yazdık. Yani şunu anlatmaya çalışıyorum hepimiz biriz beraberiz aynı gemideyiz sacın 3 ayağı 4 ayağı nasıl nitelendirirseniz artık bu ayaklardan biri eksik olursa o masa yerinde durmaz. Ben tekrar yeni sezonun herkese hayırlı uğurlu olmasını diliyorum, sporcu kardeşlerimiz için sakatlıksız bir sezon diliyorum takımlarımıza da herkesin kendi dilediği şekilde olmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi.
Gençlik ve Spor İl Müdürü vekili İbrahim Halil Alp yeni sezonun herkese hayırlı uğurlu olmasını diledi. Alp yapmış olduğu açıklamalarda; “ Kura çekiminin tüm takımlara hayırlı uğurlu olmasını diliyorum bizlerle ilgili zaten başkanımız zaten Gençlik Spor bir ayağı orda elinden gelen çabayı kendiside gösteriyor. İmkanlar ölçüsünde Gençlik Sporda gösteriyor yinede ufak tefek sorunlarınız olursa direk bize iletebileceğiniz gibi Başkanımız aracılığıyla da bizlere ulaşabilirsiniz her zaman tekrar hakkınızda hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

İbrahim COŞKUNER              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.