Amazon da Apple'ı Yakaladı!

Piyasa değeri 1 trilyon dolara ulaşan Amazon, Apple'dan sonra 1 trilyon dolar barajını geçen ikinci şirket oldu.

05-09-2018 08:06

Oldukça popüler olan ve yakında ülkemize de resmi olarak girişini yapacak olan e-ticaret devi Amazon'un piyasa değeri 1 trilyon dolara ulaştı. Böylelikle Apple artık yalnız değil. Cuma günü hisselerini 2.012,71 dolardan kapatan Amazon, bugün yüzde 1,9 artışla 2.050,27 dolara kadar ulaştı.
Piyasa değeri 1 trilyon dolara ulaşan Amazon, Apple'dan sonra 1 trilyon dolar barajını geçen ikinci teknoloji şirketi oldu. Dünyanın en değerli şirketi konumunda bulunan Apple'ın piyasa değeri 2 Ağustos'ta 1 trilyon dolara ulaşmıştı. Dünyanın en zengin milyarderi olan Amazon'un kurucusu Jeff Bezos'un serveti de bugün 2,6 milyar dolar artışla 167,3 milyar dolara ulaştı. Ne para ama değil mi? 
Amazon'un piyasa değeri 1 trilyon dolara ulaştı!
Sektöre ufak adımlarla atılan Amazon, ilerleyen zamanlarda diğer sektörlere de adım atarak, dünyanın en fazla gelir ve piyasa değerine sahip perakende şirketi haline geldi. Şu an ülkemizde de oldukça popüler olan şirket, yakında Türkiye'de de hizmet vermeye hazırlanıyor.
Firmanın net karı bu yıl 2,5 milyar dolar olurken, söz konusu miktar şirket tarihinde bir çeyrekte elde edilen en yüksek net kar olarak kayıtlara geçti. Amazon'un bu yılın ikinci çeyreğindeki geliri, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 39,4 artışla 52,89 milyar dolara da yükselmiş oldu.

İbrahim COŞKUNER              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.