27-Ekim-2021 - Çarşamba

Anaokulu Öğrencileri Hayvanları Yakından Tanıdı

Karaköprü İlkokulunda eğitim öğretim gören anaokulu öğrencileri, Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde düzenlenen bir etkinlikle çeşitli hayvanları tanıma fırsatı buldu. 

04-10-2018 21:22

Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla yapılan alan gezisinde farklı türdeki hayvanı gözlemleme fırsatı bulan minik öğrenciler, öğretmenleri nezaretinde eğlenerek öğrenmenin keyfini çıkardı. Çocuklara, hayvan sevgisini aşılamak amacıyla gerçekleştirilen etkinlikte, öğretmenleri tarafından hayvanların türleri hakkında minikler bilgilendirilirken meraklı gözlerle anlatılanları dinleyen öğrenciler de hayvanların yaşama tutunabilmesi için herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerektiğini söyledi. 
Anaokulu öğretmeni Bircan Şahin, yaptığı açıklamada, “Gezegenimizi paylaştığımız diğer canlı türlerinden olan hayvanları ve onların dünyasını daha yakından tanımak için öğrencilerimize çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Zaman zaman resimlerini gördükleri hayvanları yakından tanıma fırsatı bulan öğrencilerimize sorgulayan ve duyarlı bireyler olarak hayvan çeşitliliğinin korunmasında insanlara görevler düştüğünü, sorumluluk sahibi olmanın ve gezegenimizi bu canlılarla paylaşarak yaşamanın önemini anlattık, geleceğimizi şekillendirmek adına imkanlarımız kısıtlı olsa da çalışmalarımız bu doğrultuda devam edecek” diye konuştu. 

İbrahim COŞKUNER              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.