20-Ocak-2021 - Çarşamba

Ankara Bile Siverek Belediye Başkanlığını Konuşuyor

Şanlıurfa’nın Siverek İlçesinde Belediye Başkanı Şeyhmus Aydın’ın istifasının ardından yerine gelecek ismin netlik kazanmaması Ankara’nın siyasi kulislerinde bile konuşulmaya başlandı.

01-12-2020 21:33

AK Parti’nin aday belirlemesi kör düğüme dönüşürken aday gösterme konusunda oluşacak çatlağın muhaliflerin işine yarayacağı belirtiliyor. AK Parti Belediye Meclis Üyeleri arsındaki muhaliflerin ve diğer partilere mensup muhalif belediye meclis üyelerinin aday çıkartacağı Başkanlık seçimi hazırlıkları çok çetin sürüyor.

AK Partinin Siverek’te Kafası Çok Karışık

Bu durum ise AK Partiyi kara kara düşündürüyor. AK Parti dün ve bugün İl Başkanlığında gece geç saatlere kadar toplantı üstüne toplantı yaparak bu konuya kafa yoruyor.
Kulislerde muhaliflerin birleştiği ve bir aday çıkaracaklarına dair Ankara çalkalandığı ileri sürüldü. Ankara’da bile gündem Siverek olurken AK Parti’nin Siverek Belediye Başkan adayını belirleyememesi dikkat çekiyor. Bu konuda AK Parti’den resmi bir açıklamanın gelmemesinin ise aday belirlemede zorlu bir sürecin yaşandığını ve AK Partinin kafasının çok karışık olduğunu gösteriyor. Ankara’da bulunan bir iş adamı urfadasın.com ulaşarak “Ankara’da nereye gitsem ne oluyor ne olacak diyorlar” bilgisini verdi.
 

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.