Ankara’da ‘Senfoni ile Şanlıurfa Türküleri’ Gala Gecesi Konseri düzenlendi. Bu senfoniyle Urfa Müziği dünya genelinde resmiyet kazandı.

Konsere AB Uyum Komisyonu Başkanı ve Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar, Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ev sahipliği yaptı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Senfoni ile Şanlıurfa Türküleri Gala Gecesi Konserine TBMM Başkanı Mustafa Şentop, AK Parti Grup Başkanı İsmet Yılmaz ve Urfa İl protokolü katıldı.

Yöresel Urfa Türkülerinin senfonik notalarla tüm dünya genelinde resmiyet kazandı.

Vali Ayhan, Sanatçı Metin Şentürk’ü Makamında Kabul Etti Vali Ayhan, Sanatçı Metin Şentürk’ü Makamında Kabul Etti

Şanlıurfa Valiliğinden yapılan açıklamada " Valimiz Salih Ayhan Meclis Başkanımız Sn. Mustafa Şentop,Milletvekillerimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Zeynel Abidin Beyazgül, İl protokolümüz ve Kıymetli hemşehrilerimiz ile birlikte Ankara’da, Senfoni ile Şanlıurfa Türküleri Gala Gecesi konserine iştirak etti.

Valiliğimiz himayesinde, Büyükşehir Belediyemizin öncülüğünde düzenlenen “Senfoni ile Şanlıurfa Türküleri Gala Gecesi Konseri” katılımcılar tarafından büyük beğeniyle karşılandı."denildi.