23-Mart-2019 - Cumartesi

Ankaradan sonra Şanlıurfa bir ilk…

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü girişimleri sonucunda Ankara Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi afiliye olan Şanlıurfa Eğitim Araştırma Hastanesinde yabancı hocalarında katılımı ile Doğumun ikinci evresinde güvenlik ve kaliteyi ..

13-12-2018 13:06

Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi koordinatörlüğünde, İngiliz Kraliyet Obstetrik ve Jinekoloji Derneği ile ortak 'Simülasyon ile Güncel Obstetrik' kursu, Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde düzenlendi.

'Doğumun ikinci evresinde güvenlik ve kaliteyi artırmak' konulu kursa, İngiltere'den İngiliz Kraliyet Obstetrik ve Jinekoloji Derneği etik kurul üyesi Dr. Sophia WEBSTER da eğitmen olarak katıldı. Kurs kapsamında müdahaleli doğum girişimleri katılımcılara uygulamalı olarak anlatıldı. Bizzat her katılımcının özel maketler üzerinde vakum ve forseps uygulaması yapması sağlandı.

Şanlıurfa il Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan V. / Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Yusuf YAVUZ, Türkiye'de toplam doğurganlık hızı ve kaba doğum hızının en yüksek il olduğu Şanlıurfa'da uygulamalı eğitimler kapsamında gerçekleştirilen toplantıya, Şanlıurfa ve civarından 45 Uzman doktorun ücretsiz olarak katıldığını ifade etti. Kurs sonunda katılımcılara sertifikaları verildi.

Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof.Dr. Özlem Moraloğlu TEKİN, Türkiye'de sezaryen doğum oranlarının azaltılmasına yönelik operatif doğum konusunda, bilgi ve tecrübe paylaşımını hedefleyen benzer kursların devam edeceğini söyledi.

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.