Aslan'dan Üretim Tesisi Sözü

Saadet Partisi Karaköprü Belediye Başkan Adayı Essum Aslan, seçim çalışmaları kapsamında vatandaşlarla bir araya gelerek, yapılacak projelerle istihdam alanlarında katkı sağlanacağına hedefliyor.

13-03-2019 14:58

Seçim çalışmaları kapsamında Şanlıurfa Şıracılar ve Kuruyemişçiler Odası yetkililerine ziyarette bulunan Saadet partisi (SP) Karaköprü Belediye Başkan Adayı Essum Aslan, projeleri hakkında bilgi verdi. Aslan, hayata geçirecekleri projeler ile hem istihdam ve hem de belediyeye gelir sağlayacaklarını belirtti.


Üretim tesisi kurulacak 
Projelerinin belediyeye devlete yük olmak yerine istihdam ve ekonomik anlamda destek olacağını söyleyen Aslan, “Fazla para harcanan kalemler var. Biz bunun önünde geçmek adına ciddi bir proje hazırladık. Kilitli parke, peyzaj ürünleri olan çiçek, ağaç ve çim için bir üretim tesisi kuracağız. Bu şekilde hem Urfa’nın ihtiyacını karşılayacağız hem de çevre illere satıp belediyemize gelir sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

Hem belediyeye gelir olacak 
Kuracakları üretim tesisi ile birlikte yüzlerce kişilik istihdam sağlayacaklarını da dile getiren Aslan, “Bu üretim tesisimizde sadece üretim olmayacak bunun yanında istihdam sağlayacak. Burada yaklaşık 150 kişi istihdam edilecek. Bu tesis bir yandan belediyeye gelir sağlarken diğer yandan da kendi bünyesinde çalışan personelin giderini de karşılayacak” şeklinde konuştu.

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.