07-Aralık-2021 - Salı

Asuman Cevahir Yazmacı Urfa’nın Marka Değeri Oldu

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu İstişare Toplantısı TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu başkanlığında  il başkanlarının katılımı ile Demokrasi ve Özgürlükler Adasında gerçekleştirildi. Şanlıurfa’da toplantıya Urfa’nın ilk kadın girişimcisi Asuman Cevahir Yazmacı ..

20-11-2021 12:14

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu İstişare Toplantısı TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu başkanlığında  il başkanlarının katılımı ile Demokrasi ve Özgürlükler Adasında gerçekleştirildi. Şanlıurfa’da toplantıya Urfa’nın ilk kadın girişimcisi Asuman Cevahir Yazmacı katıldı. 

Şanlıurfa’da kadınların henüz iş hayatında yer almadığı bir dönemde kurduğu firması ile binlerce kadının iş hayatına atılmasına ilham olan Asuman Cevahir Yazmacı daha sonra TOBB KGK İcra Kurulu Başkanı, TOBB KGK Başkan Yardımcılığı, ŞUTSO Yönetim Kurulu üyeliği gibi birçok mevkilerde görev aldı. 
Dün (19 Kasım 2021) Dünya Kadın Girişimciler Günü vesilesiyle bir kez daha hatırlanan Cevahir Asuman Yazmacı, öncülüğünde kurulmuş olan kooperatif ile ve Kadın Girişimciler günü dolayısıyla bir kez daha gündeme geldi. Birçok çevreden tebrik mesajları alan Asuman Cevahir Yazmacı için İbrahim Cevher Cevheri ”Dünya Kadın Girişimciler Günü vesilesiyle, kurmuş olduğunuz kooperatifin Urfa ekonomisi ve Urfalı kadınlar için çok önemli bir proje olduğunu ifade etmeliyiz. Sizi ve projeye emek verenleri kutlarız Asuman Hanım..” ifadelerini kullandı.

Bu arada Asuman Cevahir Yazmacı yaklaşık 17 yıl önce yemek yediği bir restoranın işletme müdürüne kızarak iş hayatına atılarak açtığı restoranla Şanlıurfa'nın ilk kadın girişimcisi olmuştu. Asuman Yazmacı, başarısıyla hem diğer kadın girişimcilere rol model oldu hem de bugüne kadar 500 kişiye istihdam sağladı. 2007 yılında da Şanlıurfa Girişimci İş Kadınları Derneğini kurmuştu.

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.