10-Mayıs-2021 - Pazartesi

Avrupa Birliği’nden ASKF’ye 460 Bin Euro’luk Hibe

Şanlıurfa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mehmet Aktaşoğlu, Maşuk bölgesinde yapılacak 2 saha için Avrupa Birliği’nden 460 Bin Euro’luk hibe alındığını açıkladı. Aktaşoğlu, yakın süreçte lisans işlemlerinin Diyarbakır’da yapılacağının müjdesini verdi..

23-07-2020 09:28

Şanlıurfa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mehmet Aktaşoğlu,”Maşuk bölgesindeki Tenis dünyasının karşısında bulunan 150 dönümlük Millet Bahçesinin içerisinde yer alan 20 dönümlük alan Büyükşehir Belediyesi Meclisinden geçti. Gençlik Spor İl Müdürlüğüne idaresine verildi. Bu arazi üzerinde 2 tane spor sahası yapılacak.

“AVRUPA BİRLİĞİ’NDEN 460 BİN EUROLUK HİBE ALINDI”
Projeleri yapıldı, Avrupa Birliğinden gerekli hibeler alındı. 2 tane sahanın yapımı ile ilgili 460 bin Euro bütçe ayrıldı ve amatör spor kulüplerinin hizmetine sunulacak. Her bir sahanın yanında 8 oda yer alacak. Takımların beklemesine gerekli kalmayacak. Tüm donanımlar yer alacak alanda. Bu tesis, diğer yapılacak tesislerden farklı olacak.”dedi.

“LİSANS İŞLEMLERİMİZİ ARTIK DİYARBAKIR’DA YAPACAĞIZ”
Yakın bir süreçte lisans yapım işlemlerinden Malatya’dan Diyarbakır’a alınacağını belirten Aktaşoğlu, şunları söyledi:”2019 Eylül ayında gönderdiğimiz yazıda Amatör spor kulüplerimiz, Malatya Spor İl Müdürlüğü’nden ayrılıp Diyarbakır bağlanmasıyla ilgili olarak yaptığımız görüşmelerde yüzde 90 bağlanma aşamasına gelmiştir. Bizden yeni bir yazı istendi, futbol federasyonuna gönderdim. İnşallah 2020-21 sezonunda Şanlıurfa ilimiz Diyarbakır iline bağlanarak “lisans” işlemlerimizi Diyarbakır’da yapacağız. Diyarbakır ilimize bağlanmamız Siverek, Viranşehir ve Şanlıurfa şehir merkezine yakın olması açısından büyük önem taşıyor. Emeği geçen herkese, genel başkanımız Ali Düşmez Bey’e teşekkür ediyorum. Urfa ve Federasyonumuz adına hayırlı ve uğurlu olsun diyorum.”

Zeki Altundağ              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.