27-Şubat-2021 - Cumartesi

Avrupa’da Şampiyon Oldu Memleketinden Destek Görmedi

Şanlıurfa Viranşehirli bir boksör Avrupa’da şampiyon oldu. Ancak kendi memleketinden destek görmediğinden yakındı.

02-01-2021 20:15

Şanlıurfa Viranşehirli bir boksör Avrupa’da şampiyon oldu. Ancak kendi memleketinden destek görmediğinden yakındı. Adı Nusret Fethi Yakşi.  Viranşehir’in Pizze Köyünden. 8 çocuklu bir ailenin 24 yaşındaki oğlu olan genç boksör Nusret Fethi Yakşi,annesine ve ailesine abisiyle birlikte kendisi bakıyor. 2013 yılından buyana İstanbul'da yaşayan Yakşi, aynı zamanda boks hocalığı da yapmaya başlamış. Ancak onu en çok üzen memlektinden destek görmemiş olması. Bu konu da ise şöyle dert yandı; "Kendi memleketimden destek görmüyorum. İstanbul'dan Kars'a büyük destek gördüm. Şanlıurfa medya da duysun Viranşehir’in bir köyünden çıkıp kısa süre içerisinde büyük başarı elde ettim.Başarımı Şanlıurfa halkına armağan ediyorum başarım sizindir" dedi.

MEVSİMLİK İŞÇİYDİ AVRUPA ŞAMPİYONU OLDU

Uzun yıllar önce mevsimlik işçi olarak Yozgat'a çalışmaya giden Nüsret Fethi Yakşi'nin ailesi daha sonra geri dönmeyip Yozgat'a yerleşir. Küçük yaşta dövüş sporlarına merak saran Fethi Yakşi ilk şampiyonluğunu Yozgat Bölge şampiyonu olarak elde etti. İstanbul'dan menajerler aracılığı ile Beşiktaş spor kulübüne kaydını yaptı. Daha sonra gönül verdiği Fenerbahçe spor kulübüne geçti.
Hakem Kurulu üyesi Cengiz Pank’ın onu keşfedip profesyonelliğe terfi ettirdi. Bu süreçte de 3 Bölge 1 Türkiye ve 1 Avrupa Şampiyonluğu elde etti.

14 ŞUBATTA DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU MAÇINA ÇIKACAK

Almanların da dikkatini üzerine çeken Yakşi, milyarlarca para teklif etmelerine rağmen o bunu kabul etmedi. "Ben Türk'üm ve Türk forması altında dövüşeceğim. İstanbul Beşiktaş Belediyesi, İstanbul Barosu ve Kars bölgesi bana tekliflerde bulundu. Şu anda Gebze'de dünya şampiyonluğuna hazırlık için tam zamanlı antrenman yapıyorum. 14 Şubat 2021 tarihinde Yunan rakibim ile Dünya Şampiyonluğu maçına çıkacağım.”ifadelerini kullandı

Bu arada 24 yaşında olan Nusret Fethi Yakşi, 2011 den beri spor yapıyor. 2012'de İstanbul şampiyonu olan Yakşi, 2013'de Beşiktaş'tan Fenerbahçe’ye transfer oldu. Fenerbahçe'yi zirvede temsil etti. 2017'ye kadar Fenerbahçe’de 2 kez Türkiye şampiyonu olan Nusret Fethi Yakşi, 8 kez İstanbul şampiyonu, 12 kez de Kulüpler Birliği Şampiyonu oldu.

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.