01-Haziran-2020 - Pazartesi

Ay Işığım, Bin 500 Ailenin Yardımına Yetişiyor

2006 yılından beri Şanlıurfa’da yardım çalışmalarının sürdüren Ay Işığım Yetim ve Öksüz Derneği, Ramazan Bayramı öncesinde de muhtaçların gönüllerine ulaşmaya devam ediyor. Bin 500 aileye destekte bulunan Ay Işığım, bu rakamı artırmayı hedefliyor...

22-05-2020 11:32

Hayırsever vatandaşların bağışları ile yardımlarda bulunan dernek, gıda, giyim, ev eşyası, ev, çeyiz, okul malzemesi ve burs gibi birçok farklı alanda yetim ve öksüz ailelere el uzatmayı sürdürüyor. Yardımların bir kısmı ailelerin evlerine teslim edilirken; dileyen aileler, çok sayıda ürünün bulunduğu markete gelerek ihtiyaçlarını karşılayabiliyor.

 

Ay Işığım Yetim ve Öksüz Derneği Yetkilisi Müfit Vert, Urfadasin.com’a yaptığı açıklamada, bu yıl dünyayı saran bir virüs ile karşı karşıya olduğunu belirterek yardım çalışmalarının da bu süreçten olumsuz etkilendiğini belirtti. Vert, şunları kaydetti:”Derneğimiz 2006 yılından beri hizmet veren bir kuruluş. Yaklaşık 15 yıla dayanan bir serüveni bulunuyor.  Kentte yetim ve fakir ailelerin bize başvurmaları halinde neye ihtiyaçları varsa giderme noktasında birtakım çalışmalar yürütüyoruz. Marketimizde ailelere verdiğimiz kartla birlikte puanına göre alışveriş yapabilirler. Kasasında para geçmeyen tek market: Ay Işığım marketidir. Ramazan ayında başlattığımız kampanyalar var. Her ramazan ayında yetim ailelere giyim yardımında bulunuyoruz. Çocuklarımızın bayramlıklarını karşılıyoruz. Kovid 19 nedeniyle bu yıl çocukların dışarıya çıkmasının yasak olması nedeniyle buraya çocukları getiremiyoruz. Yönetim kurulundaki çocuklarımız bir çalışma başlattı. Bize gelemeyen çocuklara biz ayaklarına gidiyoruz. Çocuklar bayramlıksız kalmasın diye özellikle çocuklara. 20-30 ekiple, ailelerin evlerine ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Oyuncaktan maskelerine kadar çeşitli hediyeler veriliyor. Bağışçılarımıza ve hayırseverlere çağrımız var: Çeşitli yerlerde stand açamadık. Bağış desteği bekliyoruz, gelsinler görsünler merkezimizi. Bin 500 aile buradan yararlanıyor.”

Zeki Altundağ              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.