Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde engelli bireylerin sesi oldu.

TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak engelli bireylerin maaş sıkıntısını dile getiren Aydınlık, engellilik oranına göre yatırılan aylık ücretlerin bilgisini paylaştı.

Yapmış olduğu konuşmada Urfalı bir engelli bireyle arasında geçen konuşmayı da paylaşan CHP’li Aydınlık, “32 yaşındayım, sokağa bile çıkamıyorum, hiçbir ihtiyacımı karşılayamıyorum diyor bir kardeşimiz, şimdi tüm engellilerimiz adına maaşların en az asgari ücrete yükseltilmesini talep ediyorum” dedi.

“Ülkemizde iktidar ve yandaşları hariç herkes geçim sıkıntısı çekiyor. Bunlardan biri de engelli vatandaşlarımız” diyen Aydınlık, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Yüzde 40 ve yüzde 69 arasında engeli bulunanlar 2021’de 662₺ alırken 2022’de 843₺ alıyor, yüzde 70 ve üzeri engeli olanlar 1265₺ alıyor.

Urfalı bir kardeşimiz aynen şunları söyledi;

Gözden kaçırmayın

Harran İzmir Belediyesi Kardeş İlçe Oluyor Harran İzmir Belediyesi Kardeş İlçe Oluyor

‘32 yaşındayım, yüzde 45 engelliyim aldığım para 850₺, ailemle yaşamama rağmen hiçbir ihtiyacıma yetmiyor, sokağa bile çıkamıyorum, evlenemiyorum.

Anneme babama bir şey olursa ne yaparım bilmiyorum’ diyor.

Şimdi tüm engellilerimiz adına maaşların en az asgari ücrete yükseltilmesini talep ediyorum.”