CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı yayımladı. CHP’li Aydınlık, yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi.

“Ebedi Başkomutanımız ve silah arkadaşlarının ‘Egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir’ ilkesiyle yola çıktığı, her bir yurttaşın hukuk önünde eşit olduğu, herkesi kucaklayan, değerlerimizi sahiplenen ve vatandaşını önceleyen yegâne anlayışın, temeller bütününün ve bir yaşam tarzının adıdır Cumhuriyet.
Küllerinden yeniden doğan Anadolu’nun ve milletimizin bin bir zorlukla, cefayla, tırnaklarıyla kazıyarak 7 düvele karşı vermiş olduğu mücadelenin adıdır Cumhuriyet.

Cumhuriyet, kimsesizlerin kimsesidir.

Sarıgül’ün Partisinden İstifa Etmişti, Yönünü AK Parti’ye Döndü Sarıgül’ün Partisinden İstifa Etmişti, Yönünü AK Parti’ye Döndü

Bugün milletçe 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı, Cumhuriyetimizin 99. Yaşını kutluyoruz. Cumhuriyetle birlikte yaşıyor ve Cumhuriyetimizin nihai hedefi olan ‘demokrasiyi’ tam anlamıyla hayata geçirmek için derin bir mücadele veriyoruz. Bu yolda inançlıyız ve kararlıyız. Allah’ın izni, milletimizin desteğiyle iktidarımızda, Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracağız.

Herkesin ‘benim arkamda Cumhuriyet var, demokrasi var’ diyebildiği; ‘bu ülkede hak var, hukuk var, adalet var’ diyebildiği yaşanabilir bir Türkiye için, evlatlarımızın geleceğe güvenle bakabildiği bir Türkiye ve dünya için mücadele ediyoruz.

Bu topraklarda bizlerin yaşayabilmesi için, bu toprakların yeniden bizlere vatan olabilmesi için binlerce şehit verdik, çok acılar çektik. Bugün vermiş olduğumuz binlerce canın bilinciyle Cumhuriyet Bayramımızı kutluyoruz.

Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi büyük bir saygıyla, minnetle ve rahmetle anıyorum.

Yaşasın CUMHURİYET!”