GAP çiftçisine müjde, destek ödemeleri başladı Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, 713 milyon 836 bin liralık tarımsal destek ödemesinin çiftçilerin hesaplarına aktarıldığını duyurdu. Hükümetin çiftçiye yönelik destek adımları devam ediyor. Bu kapsamda 713 milyon 836 bin liralık tarımsal destek ödemesi yapılacak. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, ödemelerin çiftçilerin hesaplarına aktarıldığını söyledi.

Vali Ayhan, Suriye ve Terörle Mücadeleyi Konuştu Vali Ayhan, Suriye ve Terörle Mücadeleyi Konuştu

Bakan Kirişci'nin paylaşımında desteğin detaylarına ilişkin bilgiler de yer aldı. Buna göre, Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) alım prim desteği için 426 milyon 540 bin 749 lira, hayvan genetik kaynakları koruma desteği için 39 milyon 575 bin 160 lira, kırsal kalkınma yatırımları desteği için 37 milyon 188 bin 9 lira, tarımsal yayım ve danışmanlık desteği için 25 milyon 864 bin lira ödenecek. Bu destekleme GAP Çiftçisini yüzünü güldürüldü.

Şanlıurfa'nın Harran ovasında Çiftçilik yapan Ahmet Çetindağ, "Bu ödeme GAP Çiftçisine ilaç gibi geldi bu ödemeler bize derin bir nefes aldırdı. Başta Sayın Cumhurbaşkanımıza ve tarım bakanımıza teşekkür ediyorum." dedi.