Bakan Koca’dan ‘Urfa Şehir Hastanesi’ne Yönelik Açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs salgını kapsamında İzmir'de basın toplantısı düzenledi. Bakan Koca, Urfa Şehir Hastanesi’nin yapımı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

18-09-2020 21:06

Uzun bir süredir yapımı yılan hikâyesine dönen şehir hastanesi ile ilgili Bakan Koca, İzmir’den açıklama yaptı. Bakan Koca, şunları söyledi:”Şehir hastanelerini sayın Cumhurbaşkanımızın 'hayalim' dediği projeyi hayata geçirmek için gayret sarf ediyoruz. Bütün disiplinleriyle yetkin olan ve hastanın artık oradan başka bölgeye sevk edilmediği hastaneler olarak planlıyoruz. Ayrıca 10 tane şehir hastanemizin ihalesi bu dönemde başlatılmış oldu. Bu hastaneleri daha çok kendi kaynaklarıyla, imkânlarıyla bu yatırımları yapan bir ihale süreci başladı.

6 İLİN ŞEHİR HASTANESİNİN İHALELERE ÖNÜMÜZDEKİ AYLARDA TAMAMLANACAK
2 haftalık zaman diliminde üç şehir hastanemizin ihalesini yaptık. Biri Aydın, ikincisi Antalya, üçüncüsü Samsun. Üç ilimizin ihale süreci tamamlandı. Pazartesi günü Trabzon ilimizin şehir hastanesi ihalesi yapılıyor olacak. Diğer kalan 6 ilimizdeki şehir hastanelerin ihaleleri önümüzdeki aylarda tamamlanmış olacak. Urfa, Diyarbakır, Ordu, Sakarya, Denizli ve Rize illerinde de bu şehir hastanelerimizin ihaleleri önümüzdeki aylarda tamamlanmış olacak. Bu süreçte kendi kaynaklarını yapan bir dönem.”

Zeki Altundağ              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.