Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Türk ekonomisinin Cumhuriyet'in 100'üncü yılına yürüdüğü dönemde ihracatın tarihi bir eşiği aştığını savundu.

Gözden kaçırmayın

GAP Kalkınma İdaresi Başkanlığı'nda İşçiler Greve Gidiyor  GAP Kalkınma İdaresi Başkanlığı'nda İşçiler Greve Gidiyor 

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak ve DEİK İş Konseyi Başkan ve Yürütme Kurulu Üyelerinin katılımıyla İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde bir ödül töreni gerçekleştirildi.

Törende konuşan Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Türkiye'nin ihracatta tarihi başarılara imza attığını savundu.

Mehmet Muş, Türk ekonomisinin Cumhuriyet'in 100'üncü yılına yürüdüğü dönemde ihracatın tarihi bir eşiği aştığını savunarak, şunları söyledi söyledi: 
"Dış ticarette oluşan bölgesel darboğazları ve küresel değer zincirinde yaşanan aksaklıkları fırsata çeviren ihracatçılarımız 2021 yılında benzeri görülmemiş rekorlara imza atmışlardır. Bu noktada ihracata dayalı büyüme stratejimizin omurgası olan siz üretici ve ihracatçı kardeşlerimizin bu başarılardan ötürü canı gönülden tebrik ediyorum. Siz değerli iş insanlarımızın 2021 yılında gerçekleştirdiği çalışmalar neticesinde ihracatımızda elde ettiğimiz tarihi rekorları bugün burada düzenlenen ticaret ödül töreniyle taçlandırmış olacağız."