11-Temmuz-2020 - Cumartesi

Bakan Pakdemir, Urfa Oda Başkanlarıyla Görüştü

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, video konferans yöntemiyle Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) başkanlarıyla görüştü.

03-06-2020 21:24

Bakan Pakdemirli Urfa Ticaret ve Sanayi Odası Bşk. İ. Halil Peltek ile Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya’nın yanı sıra 80 ilin oda başkanlarıyla görüştü.

Türkiye'nin 193 ülkeye 1.827 çeşit tarımsal ürün #ihraç ettiğini ve 18 milyar dolarlık #ihracat geliri elde ettiğini anlatan Pakdemirli, "Coğrafi bakımdan 4 saatlik bir uçuş mesafesi ile ise dünya nüfusunun yüzde 40'ına ve 1,9 trilyon dolarlık tarımsal ticaret hacmine sahip bir bölgeye ulaşabilir konumdayız. Bu, ihracatımız için büyük bir avantajdır." dedi.

Bakan Pakdemirli, büyük bir küresel sorun haline gelen virüs salgının, doğanın, kırsalın ve köylerin önemini eskiye göre en az iki kat fazla hissettirdiğini söyledi.
Sürdürülebilir üretim ve gıda arz-talep dengesi açısından küçük aile işletmelerinin varlığı ile lisanslı depoculuğun önemin ortaya çıktığını anlatan Pakdemirli, bugün toplumda tarıma karşı büyük bir ilginin oluştuğunu dile getirdi.

Zeki Altundağ              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.