01-Aralık-2020 - Salı

Bakan Selçuk'tan Urfalı Öğrencilere Jest!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a mektup yazan Eyyübiye Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri, Cumhuriyet Bayramı heyecanını Bakan Selçuk ile uzaktan da olsa birlikte yaşadı.

29-10-2020 17:42

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tedbirler eşliğinde yüz yüze eğitim tüm öğrenciler için olmasa da yeniden başlarken, Eyyübiye İlçesinde yer alan Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri de Bakan Ziya Selçuk'a teşekkür mektubu yazdı. Mektubu alan Bakan Selçuk, yaptığı görüşme sonrası 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında öğrenciler ile görüntülü konuşacağını söyledi.

Öğrencilere verdiği sözü yerine getiren Bakan Selçuk, görüntülü konuşma esnasında öğrencilerle birlikte Urfalıyam Ezelden türküsünü seslendirdi. Konu ile iligi sosyal medya hesabından açıklama yapan Selçuk, "Şanlıurfa Eyyübiye “Cumhuriyet” İlkokulu öğrencileri bana mektup yazmışlar; bayramın heyecanını birlikte yaşayalım diye. Bu heyecanı paylaştık uzaktan da olsa… Birlikte söylediğimiz “Urfalıyam Ezelden” türküsü ve şiirleri için yürekten teşekkürler" ifadelerine yer verdi.

İbrahim COŞKUNER              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.