Toplu balık ölümleriyle gündeme gelen Şanlıurfa'nın simgesi Balıklıgöl’de, şu sıralar alan yönetimi yapılamadığı için balık yerine çöpler yüzüyor.

Şanlıurfa’nın simgesi, dünyanın tek doğal akvaryumu olan Balıklıgöl’de son günlerde kaydedilen görüntüler şaşkınlık yarattı. Balıklıgöl’deki kirlilik nedeniyle yoğun balık ölümleri yaşanıyor.
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, sosyal medya hesabından gölden görüntüleri paylaşarak çağrıda bulundu.

Mahmut Tanal’ın paylaşımı şu şekilde:
“Şanlıurfa’da tarihi ve manevi mirasımız Balıklıgöl’ü de koruyamadılar! Görüntüler az önce (Dün akşam) CHP Şanlıurfa İl Başkan Yardımcımız ve Avukat meslektaşımız Ronayi Paydaş tarafından çekildi.

Son günlerde yoğun balık ölümlerinin yaşandığı Balıklıgöl’ün suyu kirlilikten geçilmiyor. Havanın serinliğine rağmen kötü koku nedeniyle Balıklıgöl’ün kenarında 5 dakikalığına bile durulmuyor. Yazıklar olsun diyorum!

Balıklıgöl tamamen elden gitmeden, Balıklıgöl’deki balıklar komple ölmeden acilen tedbir alınsın. Ortada belediye hizmeti diye bir şey yok. Balıklıgöl’ü kendi kaderine terk etmişler.”

CHP Şanlıurfa l Başkan Yardımcısı Ronayi Paydaş da, “Balıklıgöl’de gelen yoğun koku şikayetleri üzerine Balıklıgöl’e geldik. Gündem de aynı zamanda Balık ölümleri de var. Saat akşam 21:20 olmasına ve havanın serin olmasına rağmen bu saatte yoğun bir koku var.

Gözden kaçırmayın

Emniyete Saldırmak İsteyen Canlı Bomba Vuruldu Emniyete Saldırmak İsteyen Canlı Bomba Vuruldu

“ BİR ŞOV UĞRUNA BALIKLAR ÖLDÜ”

11 Nisan Şölenindeki hava fişek patlama sesleri, yüksek sesli konser ve kalabalığın sesleri bir araya girince balıklar korkudan öldü. Yani kısaca yüksek ses balıkları öldürdü. Tabi bunu bilmiyorlardı. Ancak Çanakkale üniversitesi iyi biliyor.”ifadelerini kullandı