Şanlıurfa Balıklıgöl'de İsrail'i protesto etmek için toplanan bir grubun şeriat çağrısında bulunmasıyla ilgili valilik tarafından soruşturma başlatıldı.

Şanlıurfa’da dün Kadir Gecesinde Balıklıgöl’de bir grubun şeriat çağrısına yönelik Şanlıurfa Valiliği adli tahkikat başlattığını duyurdu.

Gözden kaçırmayın

Urfa'nın Yeni Valisi Urfalı Bakan Nebati'yi Ziyaret Etti Urfa'nın Yeni Valisi Urfalı Bakan Nebati'yi Ziyaret Etti

Şanlıurfa Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Bazı sosyal medya platformlarında “Şanlıurfa’da kalabalık bir grup siyah bez üstüne Arapça yazılı bayraklar sallayarak tekbir getirdi” ifadeleriyle birlikte paylaşılan görüntüler üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur. 

27.04.2022 Çarşamba günü Balıklıgöl Platosunda bulunan Dergah Camiinde kılınan teravih namazı çıkışında yaklaşık 200 kişiden oluşan bir grup tarafından 21:30-21:50 saatleri arasında İsrail’i kınama amacıyla basın açıklaması yapılmış ve okunan duaların ardından, topluluğun emniyet güçlerimizin uyarıları üzerine dağılmaları sağlanmıştır. 

Basın açıklaması sırasında meydana geldiği iddia edilen ve sosyal medya platformlarında dile getirilen hususlarla ilgili başlatılan adli tahkikat devam etmektedir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”