TYB Şanlıurfa Şubesinin konuğu olan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül halk ekmek konusunda kararlılık mesajı verdi

Haliliye İlçe Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ile birlikte Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Şanlıurfa Şubesinin haftalık toplantısına katılan Beyazgül, yazarlarla her türlü iş birliğine hazır olduklarını söyledi.

Toplantıda, TYB Şanlıurfa Şube Başkanı Doç.Dr. Mahmut Kaya, Şanlıurfa Vakfı Şube Başkanı Mehmet Emin Karahan, Şanlıurfa Gazeteciler Birliği Başkanı Veysel Polat ve TYB Yönetim Kurulu üyesi, şair ve yazarlar hazır bulundu.

Eyyübiye Belediyesi Gençliğe Yatırıma Devam Ediyor Eyyübiye Belediyesi Gençliğe Yatırıma Devam Ediyor

TYB Şanlıurfa Şube Başkanı Doç.Dr. Mahmut Kaya, “Öncelikle her iki Başkanımıza teşriflerinden dolayı ‘Hoş Geldiniz’ diyorum. İçinde bulunduğumuz Şair Nabi Evinin tahsisi ile Şanlıurfa’ya böyle bir Kültür Evi kazandırdığı için Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül’e teşekkür ediyoruz. Bilindiği üzere, İslam İşbirliği Teşkilatının 11. Turizm Bakanları Konferansında, Şanlıurfa’mız İslam ülkelerinin ‘2023 Turizm Kenti’ seçildi. Bu bağlamda hepimize büyük vazifeler düşüyor. Üyelerimizin teklifi ile ilk olarak Valilik, Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyeleri, Kültür Müdürlüğü işbirliğiyle bir hazırlık Çalıştayı yapılmasının doğru olacağını düşünüyoruz. Yazarlar Birliği olarak bu konudaki iş birliğine her zaman hazırız. Şehrimizin maddi manevi yönden tanıtımı büyük önem arz etmektedir” dedi. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, son olarak Şair Nabi Evinin bir Kültür Sanat Evi olarak faaliyet göstermesinin gurur verici olduğunu ve Yazarlar Birliğiyle iş birliğine hazır olduklarını söyledi.

Haliliye İlçe Belediye Başkanı Mehmet Canpolat da Büyükşehir Belediyesi ve Haliliye Belediyesi olarak yaptıkları hizmetlerden bahsederek, Yazar ve Şairlerin desteğini talep etti.

Buluşma soru cevap faslının ardından toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.