Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclisi Ekim ayı toplantısının ilkini yaptı HDP grubuyla yaşanan polemik meclisi toplantısına damga vurdu.

Uzun bir aradan sonra ilk kez meclise gelen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, soru yağmuruna tutuldu. Soruların büyük bir çoğunluğu HDP grubundan geldi. At heykelinden Atlıkarıncaya, Suruç kanalizasyon ihalesinden daha bir çok ihaleye kadar yöneltilen sorulara Zeynel Başkan cevap verdi.

BAŞKAN BEYAZGÜL: SİZİN İRADENİZ NEREDE

Mecliste gündeme gelen konuların hemen hemen yüzde 90’nına ‘ret’ oyu veren HDP grubunun, Zeynel Başkanın tepkisine neden oldu. Zeynel Başkan, HDP grubuna seslenerek “Topyekûn ret kararı almış gelmişsiniz, sizin iradeniz nerede?” diye sordu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kültür Merkezine Övgü Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kültür Merkezine Övgü

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi HDP’li meclis üyeleri, bu tepkilere sesiz kalmayınca AK Partili meclis üyeleri ile kısa süreli tartışmalar taşandı.
HDP grubuna tepki gösteren Zeynel Başkana, HDP Urfa İl Eşbaşkanı Ahmet Atış sosyal medya hesabından  “Bugün Urfa BŞB Meclis toplantısında, Meclis başkanı Zeynel Abidin bey, HDP meclis gurubumuza yönelik “iradelerinin olmadığını belirtmiş. Grubumuzu kendileriyle karıştırmış sanırım, Sarayın izni olmadan nefes alamayanlar iradeden bahsetmiş.” yorumunda bulundu.