29-Temmuz-2021 - Perşembe

Başkan Çiftçi'den Çok Konuşulacak Şanlıurfaspor Açıklaması

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, bir önceki gün İsot Festivali için düzenlediği basın açıklamasında basın mensuplarının Şanlıurfaspor Kongresi ve maddi sıkıntılardan dolayı yöneltilen soruları da cevapladı.   Şanlıurfaspor’un kongreye gidişi..

05-10-2018 11:53

Spor ve Şanlıurfaspor’un kendileri için çok önemli olduğunu söyleyen Başkan Çiftçi, Şanlıurfa’da 3 bin 600 lisanlı futbolcuya destek verdiklerini ve şanlıurfaspor’un bu futbolculardan faydalanması gerektiğini ve maddi krizin böyle alışılacağını söyledi. Urfaspor’a gereken maddi desteği her başkanlık döneminde verdiklerini belirten Çiftçi, paran varsa gidip Messi’yi de alırsın, paranda yoksa Karaköprülü Mehmet’e geri dönersin” diyerek gönderme yaptı.
Şanlıurfaspor ile ilgili en büyük yardımı bu kadro yaptı.” Diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, “Biz bu dönemde bir önceki dönemde her başkanlık döneminde gereken yardımı yaptık. Kongre kararı tabi yönetimin vermiş olduğu bir karardır. Ben saygı ile karşılıyorum yani bir yönetim, şimdi mesela ben nasıl encümenlerimi toplamışım 20 tane madde kararı almışımsam şehrin faydası için oda kulübün faydasını öyle görmüştür.” dedi.
“Spor bizim için önemli nasıl ki kendi taşımıza dönüyorsak, nasıl işimize kendi toprağımıza dönüyorsak sporda kendi çocuğuna dönmelidir.” Sözünü söyleyen Çiftçi, “Yoksa gitmez böyle bir kaynak yoktur. Yani kendi kaynağımıza kendi gencimize döneceğiz. Biz alt yapı noktasında bugün 3 bin 600 genci lisanslı bir şekilde hizmet veriyoruz. Her şeyi yapmaya hazırız, ama profesyonel kulüpler noktasında zorluyoruz. Biz her zaman diyoruz Urfaspor’un sevdası bizim gençlerin sevdası, her zaman her dakika, dün görüştüm, öbürüsün gün görüştüm, gençlerimiz Urfaspor üzerindeki yanlış şeylere yönlendirmek gerekmez.” Diye konuştu. 
“Ben istiyorum gençlerimiz orada top koştursun, mahalle arasındaki gençlerimiz var onlar koştursun. Ha çok zengin bir ilsem, çok büyük işadamlarım varsa, ben neden bu yatırımları yapayım. Onların şimdi konuşmaları lazım, biri diyebilirdi fıstığın işletmecisi benim, burada 20 tane fabrikam var. Fıstığın yüzde 36’sını üretiyoruz, ama işletecek bir fabrikamız yok. Pamuğun yüzde 47’sini üretiyoruz, nereye gidiyorum spordan gidiyorum bir bakış açısı lazım. Ama bizde bir çırçır var birkaç iplik var. Dokuma yok, boyama yok, kumaş yok, tekstil yok. Yoksa iş adamın kuvvetli olur, paran olur gider dünyanın en iyi oyuncusu Messiye bile alırsın, paran varsa hemen gidip alırsın, paran yoksa da gidip Karaköprü’deki Mehmet’e dönersin” dedi.
 

İbrahim COŞKUNER              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.
Ahmet SAĞIR
urfaspor u boş ver sen git isot festivali için urfalıların parasını modası geçen artislere ver