19-Ocak-2022 - Çarşamba

Başkan Çiftçi'den Rektör Taşaltın ve Tatlıses'e Yanıt Geldi!

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi,İbrahim Tatlıses'i Şanlıurfa'ya davet etti.

11-10-2018 12:42

Kaşmer Dağı imar planı ile ilgili bilgi vermek amacıyla basın toplantısı düzenleyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Ünlü Sanatçı İbrahim Tatlıses'i Şanlıurfa'ya davet etti. 
Kaşmer Dağı imarı ile ilgili "Dağ Eteğinde arazi aldım, orası geliştirilmedi. Ne oluyor da Kaşmer Dağına imar gidiyor" yorumu yapan İbrahim Tatlıses'e cevap veren Başkan Nihat Çiftçi, "Uzun süredir Şanlıurfa'ya gelmedin, buranın nasıl geliştiğini görmediğini için bunları söylüyorsun. Gelip bir gör buranın nasıl geliştiğini" dedi.
Nihat Çiftçi’nin Tatlıses’e verdiği cevap şöyle;
"İbrahim ağabeyim gerçekten Urfa'nın tanıtımında emeği geçen bir insandır. Ama bu konuda bir yanlışı var. İbrahim ağabeyim Dağ Eteğinde yer aldığını söylüyor. Orayı geliştirmediğimizi söylüyor. 'Hayırdır bu dağı niye imara açıyorsun' diyor. Buranın da kaşmer olduğunu yeni öğrendim. Kendisi doğru konuşuyor. Ama İbrahim ağabeye sesleniyorum. Urfa'ya gel! Dağ Eteğini geliştiren, oraya çelik köprüler yerleştiren bu kadrodur. Oranın yollarını yapan bu kadrodur. gel önce bir gör. Seni Büyükşehir Belediyesi olarak memleketine davet ediyorum. Gel gör eğer yine de bir şey söylersen boynum kıldan ince. 5-6 yıldır gelmiyorsun. Urfa eski Urfa değildir."
Konuşmasında Harran Üniversitesi Rektörü Ramazan Taşaltın!a da cevap veren Başkan Çiftçi şunları söyledi;
Rektör Bey çıkmış diyor ki 'Eyyübiye Kampüsünde imara açmayı istediğimiz araziyi imara açmadın neden bu alanı açtın?' Bunu söyleyen bu memleketin akademisyeni, eğitmeni. Bu kişi tarım arazisinin imara açılmasını istiyor. Ya böyle bir kişinin bilimsel düşünmesi, bu algıları kaldırması gerekirken, Bize ışık olması, halkı bilgilendirmesi gerekirken halen algılar oluşturuyor." ifadelerini kullandı.

İbrahim COŞKUNER              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.
Evet
Sayın Başkanım hele bir gelip görsünler urfa ne kadar gelişmiş yollarımız kan revan içinde her taraf köstebek yuvası bu mu gelişmiş halimiz yazık günah ödenek yoksa niye başlarsınız onu da anlamıyoruz.Kisacasi kaşmer dağı kimin için açıldı çıkın onu açıklayın
Mustafa hakkı
Tarım arazilerimizi bitirmek isteyen ülkeler var nedeni dışa bağımlı olalım diye bu nasıl bilgili biri tarım arazileri imara açılmasın dışa bağımlı olmak istemiyoruz tarım olmazsa ülke biter İsrail oyununa gelmeyin