Başkan Çiftçi Yazarlarla Bir Araya Geldi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Şanlıurfalı kültür ve sanat mensubu yazarlar, şairler, gazeteciler ve ressamlarla bir araya geldi. 

19-09-2018 15:06

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen kültür faaliyetlerinin görüşüldüğü toplantı Çiftçi'nin katılımıyla gerçekleşti. Toplantıda Şanlıurfa'da kültür ve sanatla ilgili projelerin artacağına değinen Başkan Çiftçi, "Şehir çok büyüdü. Şehrin büyük ölçüde sorunları da var. Alanı çok büyük olduğu için bizim çalışmalarımız da artıyor. Her gün bir noktadayız. Bu şehirde her şey güzel olur. İnsanlarımızın kafasından geçen tüm hizmetler zamanla bir bir gerçekleşiyor ve gerçekleşmeye devam edecek. Şehrimizi bir çıta yükseltmemiz lazım" dedi. 
Şehrin kültürel anlamdaki öneminden bahseden Türkiye Yazarlar Birliği Başkanı Mehmet Sarmış, "Kadim, dünyanın en eski şehirlerinden ve parlak bir geçmişi olan bir şehir. Bize düşen görev bu mirası korumak ve geleceğe taşımaktır. Hizmetlerinden dolayı Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'ye teşekkür ederim" şeklinde konuştu. Ayrıca Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Cemiyet Başkanı Sıtkı Aloğlu ve Bağımsız Yazarlar ve Şairler Derneği Başkanı Salih Bencik de, Büyükşehir Belediyesi'ne diğer belediyeler örnek olacak çalışmalarından dolayı teşekkür ettiler. 
Konuşmaların ardından Çiftçi, yazarlar ve gazetecilerden gelen soruları yanıtladı. 

İbrahim COŞKUNER              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.