Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Grup toplantısında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

BAŞKAN ERDOĞAN'IN AÇIKLAMALARINDAN ÖNE ÇIKANLAR ŞÖYLE:

Haliliye İle Gençler Hayallerine Kavuşuyor Haliliye İle Gençler Hayallerine Kavuşuyor

Düzce'deki deprem nedeniyle vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyorum. Yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Bazı binalarda hasar var ama vahim bir durum ile karşılaşmadık. Kurumlarımız gereken tespit ve telafi çalışmalarını yürütüyor. Türkiye'yi depreme hazırlamak için TOKİ projesinden, kentsel dönüşüm projelerine kadar binalarımızı yeniliyor, kurumsal altyapımızı genişletiyoruz. Gölyaka depremi, deprem gerçeğinin ne kadar yakında olduğunu, çalışmaların hızlandırılması gerektiğini bir kez daha göstermiştir.

Grup toplantısı sonrası soruları yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Esad ve Sisi ile görüşme olacak mı?' sorusuna yanıt verdi. Erdoğan, "Olabilir, siyasette küslük ve kırgınlık olmaz" ifadelerini kullandı.

Konutları ile, işyerleri ile, kamu hizmet binaları ile yepyeni pırıl pırıl bir Yusufeli hayata geçirdik. Türkiye Yüzyılı vizyonunun altyapı eseri olarak Yusufeli barajına da hoş geldin diyoruz. Bu muhteşem projeyi görüntüleri ile hatırlayalım. Yılda 5 milyar buradan dönüşüm var. Bu gelirle kendini finanse edecek. 35 milyara bu barajımızı milli bütçeden gerçekleştirdik. Bay Kemal görüyorsun işte, neyi nereden yaptığımızı gör. Sonra kaynak nereden deme. Yeri gelir milli bütçeden, yeri gelir uluslararası finans ile. Ama biz yaparız, aramızdaki fark bu.

İstiklal Caddesi'ndeki saldırı fail ve bağlantıları ile kısa sürede aydınlatılmıştır. Dökülen masum kanlarının hesabı sorulacak, cezası kesilecek. Türkiye artık ülkemize ve milletimize saldıran teröristleri, tespit etme, yakalama ve cezalandırma kabiliyeti ve gücüne sahiptir. Biz yaptığımız her anlaşma gibi Suriye sınırı ile ilgili ahitlerimize de sadık kaldık. Madem karşımızdakiler kendi sözlerini tutamıyor, o zaman bizim kendi başımızın çaresine bakma hakkımız doğmuştur. Her sözümüz gibi bunun da ardında haklı sebepler, inkarı mümkün olmayan hakikatler var.