Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 7 maddelik teknoloji destek paketini açıkladı. Erdoğan, "Hazine Destekli Kefalet Sistemi çerçevesinde açıkladığımız 200 milyar liralık desteğin 4 milyar liralık kısmını Teknoloji Destek Paketi olarak ayırdık. Kamu bankalarımız vasıtasıyla bilişim alanındaki girişimlere özel, 6 ay geri ödemesiz yeni b

Şanlıurfa’da İstihdama Yönelik İş Protokolü İmzalandı Şanlıurfa’da İstihdama Yönelik İş Protokolü İmzalandı

500'DEN FAZLA İŞ İLANINA 10 BİNDEN FAZLA GENÇ BAŞVURDU

Türkiye’nin en büyük şirketlerinin de aralarında olduğu 237 şirket tarafından açılan 500’den fazla iş ilanına 10 binden fazla gencin başvurduğunu dile getiren Erdoğan, "Özel ve kamu bankalarıyla yapılan çevrimiçi işe alım yarışmalarında başarılı olanlar hemen görevlerine başladı. Ülkemizin en çok genç nüfusuna sahip şehri Şanlıurfa’da düzenlenen istihdam garantili eğitim programı da başarıyla sonuçlandı. Programa destek veren herkese teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Teknoloji alanında atılacak adımların temelinde bilim olduğuna dikkat çeken Erdoğan, "Bilimin kaleleri olarak gördüğümüz üniversitelerimizin rektörlerine bilim ve teknoloji odaklı olmayan eğitim sisteminin çağrı yakalayamayacağını ve bizi hedeflerimize ulaştıramayacağını hatırlatmak isterim. Teknoloji alanındaki girişimcilerin ülkemizin ekonomik büyümesindeki önemini son yıllarda milyar dolarlık değerlemeye ulaşan bilişim şirketlerimize bakarak daha iyi görebiliriz. Gençlerimizin iş, ürün, oyun fikriyle kurdukları girişimciler vasıtasıyla girdikleri yolda elde ettikleri başarılarla bizler de gurur duyuyoruz" diye konuştu.

ir girişimci kredisi vereceğiz" dedi.