Baz İstasyonları Ölüm Yayıyor

Uzmanlar baz istasyonlarının yaydığı elektromanyetik dalgaların insan sağlığını etkilediğini ifade ederken her yere gelişigüzel baz istasyonları kuruluyor.

13-11-2018 14:03

Haber: Hasan RAY / Urfadasin.com
Şanlıurfa’nın Haliliye İlçesine bağlı Atatürk Mahallesinde bir evin damına kurulan baz istasyonu mahallede yaşayan vatandaşları tedirgin ediyor. Özellikle kentin şebeke sorunun olduğu alanlarda kurulan bu baz istasyonları mahallelinin tepkisini çeksede yıllardır yerinde kurulu bulunuyor. Baz istasyonuna rağmen evde oturanların olması ise görenleri hayretler için bırakıyor.
İnsan sağlığını direk etkiliyor
Uzmanlar baz istasyonunun insan sağlığı açısından oldukça zararlı olduğunu söylese de buna pek kimse aldırış etmiyor. Mahalle aralarında evlerin çatılarına, aydınlatma direklerine takılan baz istasyonları gittikçe yayılırken yetkililer hala bunların kurulması için izin veriyor. Uzmanlara göre baz istasyonları, insan sağlığını doğrudan etkiliyor.
Doğaya da zarar veriyor
Baz istasyonlarının zararlarının çeşitli araştırmalarla ispatlandığını belirten Uzmanlar, “ABD yapılan bir araştırmada insan sağlığına zararlı olduğu kesinlik kazanmıştır. Maalesef sadece insanlar üzerinde değil elektromanyetik radyasyonun çevreye verdiği zararlar da var. Binlerce kuş ortadan kalkmıştır. Kuşlara, ağaçlara zarar veriyor. Yani elektromanyetik radyasyon insanlara ve doğaya büyük bir zarar veriyor ve bu zararlar git gide büyüyor” dedi.
İşte uzmanlara göre baz istasyonlarının zararları;
-Baz istasyonlarının çevreye yaydığı elektro manyetik dalgalar insan vücudundaki hücrelerin kimyasını bozmaktadır. Hücrelerin bozulmasına bağlı olarak da, büyük moleküllerin, yani protein, magnezyum, potasyum (vb) gibi, deforme olması, hücre zarlarının birbirine yapışması, hücre zarlarında delikler oluşması, bazı enzimlerin bozulması, sinir zarlarının bozulması, rüya görmenin azalması gibi sonuçlara neden olmaktadır. Ayrıca bu etkilere bağlı olarak uyku bozukluğu, asabiyet, unutkanlık, depresyon, baş ağrısı, baş dönmesi, parkinson, alzheimer gibi beyin hastalıklarına da neden olmaktadır.
-Baz istasyonlarının yaydığı, radyasyonun kanserde üç ayrı kademede etkili olduğu bilim adamları tarafından tespit edilmiştir. Birinci etkisi, vücutta ki kanser önleyici maddeleri yok ederek, bünyenin kansere karşı korunaksız hale gelmesini sağlar. ikinci etkisi, bu dalgaların kendisinin kanseri oluşturmasıdır. Üçüncü etkisi ise,  kanser yapan maddelerin, hücrenin içine yerleşmesini kolaylaştırması ve mevcut bulunan kanserin, seyrinin ve etkilerinin artırılması dır. 
-Radyo aktif  dalgalar, kulakta işitme ve Kaybı kulak çınlamasına yol açmaktadır.
-Göz merceğinin bulanması, Göz korneasının bulanması, İns iltihabı, Göz dibinin harap olmasına eden olduğu belirlenmiştir.
-Radyasyona maruz kalan kişilerde, hücrelerin ölmesi sonucu Kısırlık, Otizmli doğan çocuklar, Döl yatağının ölmesi, Adet düzensizlikleri, Östrojen artışı nedeniyle, düşükler olabilmektedir.
-Baz istasyonlarının yaydığı elektro manyetik dalgaların bağışıklık sisteminin çökmesine neden olduğu, tıbbı kesinlik kazanmış bir gerçektir.
-Kan hücrelerine zarar vererek, kan içindeki, Alyuvarlar, Akyuvarlar, pıhtı oluşumunu sağlayan Pulları azaltır. Kanın kimyasını bozar. Beyin ve kanımız için, çok önemli olanasetilkolin esterazı eksiltir. Bu enzimin azalması ölümlere yol açabilmektedir.
-Baz istasyonlarının yaydığı radyasyona maruz kalan bölgelerde 20 yıl kadar sonra, kanser patlaması yaşanacağı, en az üç kişiden birinin kanser hastası olacağı düşünülmektedir.
-Kalp ritim bozukluğuna ve diğer bir çok kalp rahatsızlığına neden olmaktadır.
-Damar tıkanıklığı ve damar sertleşmesine de neden olduğu bildirilmektedir.

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.