Belediye Bahçesinden İhtiyaç Sahiplerine Meyve

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi  Park Bahçeler Daire Başkanlığı bahçesinde yetiştirilen narlar, paketlenerek ihtiyaç sahiplerine veriliyor.

18-10-2018 12:15

Haber: Hasan RAY / Urfadasin.com

Şanlıurfa Valiliği tarafından kentin kurtuluş mücadelesinde şehit olan "Nusret Bey" anısına oluşturulan ve daha sonra Büyükşehir Belediyesine devredilen 200 dönümlük devasa bahçede, ziraat mühendislerinin kontrolünde üzüm, elma, nar, kayısı ve zeytin gibi birçok organik ürün yetiştiriliyor. Bu meyveler daha sonra toplanar ihtiyaç sahibi ailelere teslim ediliyor.
Valilikten Belediyeye geçti
Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Şanlıurfa Valiliğinin, kentin kurtuluş mücadelesinde şehit olan "Nusret Bey" anısına oluşturduğu ve daha sonra Büyükşehir Belediyesine devrettiği 200 dönümlük bahçede, ziraat mühendislerinin kontrolünde üzüm, elma, nar, kayısı ve zeytin gibi birçok organik ürün yetiştiriliyor.
Hediye paketi yapılıp teslim ediliyor
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı ekipleri tarafından hasadına başlanan narlar hediye paketlerine konularak, daha önceden önceden tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelerin adreslerine teslim ediliyor. Nar toplama işlemi sırasında konuşan Park Bahçeler Daire Başkanı İmam Katı, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'nin talimatıyla, yetiştirdikleri meyvelerin dar gelirli ailelere dağıtıldığını söyledi.
İhtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürüyor
Meyve bahçesinde nar hasadına her yıl olduğu gibi bu yılda başladıklarını belirten İmam Katı, "Yaklaşık 1200 nar ağacında hasadımız devam ediyor. Toplanan narlarımız, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığımız tarafından daha önceden tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelere kapılarında teslim ediliyor. Daha önce de bahçelerimizde toplanan 7,5 ton üzüm, bu ailelere teslim edilmişti." dedi.

İbrahim COŞKUNER              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.