Belediye Başkan Adayı Beyazgül'den ASKF'ye Ziyaret

AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeynel Abidin Beyazgül ASKF’ye ziyaret gerçekleştirdi.

03-01-2019 16:53

AK Parti’nin Şanlıurfa Büyükşehir Adayı Zeynel Abidin Beyazgül ziyaretlerine devam ediyor. İsmi açıklandığı günden beridir durmak bilmeyen Büyükşehir Adayı Beyazgül, ziyaretlerine devam ediyor. Beyazgül beraberinde İl Başkanı Bahattin Yıldız ile birlikte Şanlıurfa ASKF Başkanı Mehmet Aktaşoğlu’nu ASKF binasında ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyarette ASKF yönetimi de hazır bulundu. Amatör gençliğin dili ve geleceği olan ASKF ziyareti sırasında konuşan Büyükşehir Adayı Beyazgül, geleceğin en büyük teminatının gençler olduğunu belirterek bu konuda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da büyük önerilerinin olduğunu ve aday gösterildiği zaman bile Cumhurbaşkanın, Gençlere ve kadınlara büyük önem vereceksin” dediğini belirtti.
‘Amatör spor kulüplerin sıkıntılarını çok iyi bilen birisiyim’
“Ben Büyükşehir Belediye Başkan adayım ama Urfa’da tahminim 3 veya 4 kurulan bir kulüp Harran ve ihtisas kulüp başkanıydım geçmişte o yüzden de amatör spor kulüplerin sıkıntılarını çok iyi bilen birisiyim.” Beyazgül, “Ben Harran İhtisas Kulübünü Urfa’da voleybolda şampiyon ettim ama şampiyon maçına gidemedim çünkü param yoktu o günden bu güne baktığımızda geldiğimiz noktaya birçok kulüp kurulduğunu görüyorum. Bu kulüplerimizin her birinin gençliğimizde bir alan doldurulduğunu işte bunların çektiği gençlerimizin uyuşturucu ve kötü alışkanlığını düşmediğini belirtiyor. Amatör ayrı bir öneme sahip yine ben geçen yıllarda il başkanlığım döneminde böyle bir şey düşündüm işte bayrak maçlarımız vardı oynayan var mı hala bilmiyorum ve bende gençlik kollarına dedim ki her mahalleden bir takım oluşturun mahalleler arası bir futbol yapalım sonradan ben gittim bu maçları seyrederken gençler heyecanla maç oynuyorlar ve bende seyirci olaraktan çok hoşuma gitti hem seyirciler bakımından iyi hem de gençlerimizin bakımından çok iyi oldu.” Dedi.
‘Gençler Urfa’nın geleceği demektir’
“Bizim o zamanlar bir takım kurulması için sahalarda faaliyet göstermesi için 5 alanda faaliyet gerekiyordu ve şuanda devam ediyor mu bilmiyorum masa tenisi ve basketbol oyunlarına benzer toplamda 5 oyun kuruldu sahalarda ve bunlar da çok önemlidir. Sizlerin neler anlattığını tahmin edebiliyorum ve bizim bu kulüplerin daha fazla desteklenmesi gençlerimizin desteklemesidir. Urfa’mızın geleceğidir demektir gençlerimiz bizim için hem bir avantaj ama onu bir iyi ye gönderemediğimiz zaman işte o zaman bizim gençlerimiz bizim üzüntü kaynağımız olabiliyordu. Bizler neyin önemli neyim kıymetli olduğunu gayet iyi bilen bir toplumuz insana yapılan yatırım her şeyin başında yer alır mesele insana yapılan yatırım çok önemlidir, bir insan bir kâinat kadar önemlidir. Ben başkan yardımcılığı yapıyordum ve yapmış birisiyim il başkanlığı yapmış birisiyim merkezde ilçe başkanlığı yapmış birisiyim işte işler müdürlüğü yapmış birisiyim ve birçok görevde bulunmuş olan bir kardeşinizim ve her bir alanın sorununun ne olduğunu biliyorum.”
‘Bu enerjiyi ve bu potansiyelin Urfa’mızın çok ilerleyeceğine inanıyorum’
“Örneğin çelik fabrikasında işçilik yaptım, boş gezdik, iş bulamadık yani bugüne gelirken her bir toplumumuzun her bir kurumuzun ve her bir insanımızın hayatını yaşadım ve onların hangi çilede olduklarını tahmin edebiliyorum. Ben bu amatör kulüpleri amatör olaraktan görmüyorum aslında bakarsanız belki burada çok elverişli, çok kabiliyetli insanlarımızın olduklarını düşünüyorum ve keşfine neden olacak şeylerdir bunlar. 3, 5 ve 10 derken keşfedersin seni Türkiye’ye tanıtırlar bu bakımından biz buraya çok yakın olacağız. Sivil Toplum Örgütleri sayılır, bunlarda kulüpler, Allah’ın izniyle bizim tarafımızdan çok iyi bir şekilde desteklenmesini düşünüyorum yarısını başkanımızla yarısını yönetimlerimizle ve sizlerle burada diyeceğiz ki neler yapabiliriz? Nasıl destek yaparız, nereden destek alabiliriz ve bütün bu imkanları araştıracağız kendi hükümetimizde gençlere nasıl iyi bir değer verdiğini sizde iyi biliyorsunuz. Cumhur başkanım bana belediye başkanlığını verirken de bana dedi ki “gençlere ve hanımlara çok önem vereceksin” bana bunu söylüyor yani çok genç yaşta insanlar millet vekili yapılıyor, çok genç yaşta il başkanı oluyor ve gençlerimize şu imajı vermemiz gerekiyordu sen bu noktalarda bu yaşlarda buraya gelebilirsin ve hedefini koy yürü bu yolda veya ben 40 yaşına geleceğim yada 50 yaşına geleceğim işler olacak diye bir söylenti bitti 18, 19 ve 20 yaşında milletvekili olacakmış işte 32 yaşında il başkanı olabiliyor ve bütün bunlar Ak Parti’nin halkımıza, değerlerimize, gençlerimize ve bizlere nasıl sahip çıktığını biliyorsunuz bizde büyükşehir belediye başkanı olacağımız zaman hem bu konuları çok iyi bildiğimi size ifade ediyorum, her alanda çalışacağımızı bilmenizi isterim, bu sorunları yürekten yaşadığımı bilmenizi isterim ve inşallah ta bu enerjiyi ve bu potansiyelin Urfa’mızın çok ilerleyeceğine inanıyorum.”
‘Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan etmek gerekiyor’
AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız, “Şanlıurfa şehrimiz 16 yaş ortalamasıyla Türkiye’nin en genç illeri arasında yer alıyor. Burada önemli görev ifade ediyorsunuz, insanların her zaman ne desek karşımıza maddeyle mücadele ederler tabi maddeyle mücadele edecek bir durum değildir. İnsanları boş bırakmamak en çokta kendilerini stratejik zamana bırakmak ve dolu dolu geçirmek ve gençlerimizin kötü alışkanlıklardan korumuş olduğumuzun garantisidir. Bu sebepten ötürü tabii ki belediyecilik hizmetinden ne yaparsanız yapın alt yapılarda üst yapı yapın, sosyal medyacılık anlayışı dokunmadığımız bu gençlere sosyal ve kültürel etkinlikleri artırmadığımız sürece başarıya ulaşmamız mümkün değildir.” Dedi.
‘El birliği ile bütün projeleri hayata geçireceğiz’
“Bu dönemde insanlar ne yapsa da bu bizim görevimizdir. Yapmak zorundayız, alt yapı olmasa hepsi yapılacaktır bana göre en önemli husus hem sosyal hem de kültürel olaraktan sadece projelerin el birliğiyle hayata geçirmesidir.  Bu manada spor çok önemlidir geçen hafta sizlerde vardınız tenis dünyasının açılışı gerçekleştirildi bizde buradan teşekkür ediyoruz hem bilimsel hem de görkemli açıdan güzel bir tesisin açılışını gerçekleştirildi ve ilk defa bir spor dalı üzerinde bir kompleks açıldı.” Diye konuştu.
‘Büyükşehir belediyemiz bu konuda gerekenleri yapıyor’
“Federasyon başkanlarında bu açılışa geldiklerinde kendilerinde uluslararası müsabakalarında bilimsel yönden getirildi. Onlarda bu sorumluluk vardı orada tabii ki Nihat Bey bize şunu söyledi gibi karşısında boş arazide 2 tane daha sahamızda yapılacağına ve şuan ki tabi unsuru orada bir semte ki sahaların yıkımı yapılacak söyledi ve tamamladığı ve bölgenin en büyük yüzme havuzu yapılacağına karar verildi. Doğasıyla Gençlik Spor Müdürlüğünün hem yerel anlamda belediyelerimizin üzerlerine düşen hizmeti el birliği ile hem de bırakacağımız bu dönemde hem de ilgili dönem içerisinde hayata geçireceğiz inşallah bunu birer sorumluluk olarak görüyoruz gençlerimizin şehrimize bu şekilde sahip çıkacağız kötü alışkanlıklardan koruya bileceğimize görüyoruz müşahede ediyoruz ve burada sizlerin katkısında dediğim gibi çok önemlidir. Amatör spor federasyonu olarak ta sizler bizlerin projeleri sunduğumuzda bizler elimizden ne geliyorsa sizlerle birlikte yapacağımızın önemidir önceki dönemlerde de bildiğiniz gibi ve sonraki dönemde hep beraber bu sureci aşacağız.” İfadesini kullandı.  

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.