27-Ekim-2021 - Çarşamba

Belediye İle Göbeklitepe İş Merkezi Arasında Aidat Krizi

TOKİ’nin kentsel dönüşümüyle Şanlıurfa’ya kazandırdığı eski hal pazarındaki Göbeklitepe İş Merkezi’nde aidat krizi yaşanıyor.

28-09-2021 10:01

Göbeklitepe İş Merkezi ile aynı ortak kulanım bölgesinde bulunan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi aidat ve ortak kullanım bedelini ödemediği için icraya verildi.
Göbeklitepe İş Merkezi tarafından icraya verilen Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, icrayı durdurmak için harekete geçti. Ve durdurdu.
BELEDİYE İCRA TAKİBİNİ DURDURDU
Belediye kurumsal iletişim paylaşımında "Belediyemiz hakkında usulsüz bir icra takibi başlatılmış olup belediyemizin avukatları tarafından usulsüz bu icara takibine karşı itirazda bulunarak icra takibi durdurulmuştur." denildi.

Göbeklitepe İş Merkezi’ndeki esnaflar bir araya gelerek basın açıklaması yaptı. Esnaflar adına konuşan Temiz Toplum Federasyonu Genel Başkanı Mahmut Demir, sorunun çözümü için Göbeklitepe İş Merkezi Yönetiminin belediye ile 3 kez toplantı yaptığını ancak çözüm yerine kriz çıktığını söyledi.

Ortak kulanım alanı içerisinde asansör, otopark, aydınlanma gibi kalemlerin yer aldığını hatırlatan  Mahmut Demir, “Esnafın işi şuan zaten iyi değil. Sıkıntılı günler geçiriyor. Bir belediye düşünün aidatını ödemediği için esnafla icralık oluyor. Büyükşehir Belediyesi ile Göbeklitepe İş Merkezi Ofisi arasında 100 metre mesafe var ama başkandan randevu alamıyorlar. Memleket diyalog kapılarını kapatarak yönetilemez. Memleket ideolojileri ve fikirleri ötekileştirerek yönetilemez.  Bu bağlamda Zeynel beyi tekrar halk ile bütünleşmeye randevu vermeye davet ediyoruz.”dedi.

Göbeklitepe İş Merkezi’ndeki esnaflardan Halil Karakaş ise “Şuan dükkanların tamamı boş olmasının nedeni tanıtımının yapılmaması. Şuan vatandaş mağdur. Esnaf aidatını veremiyor. Oysa burası şuan çıvıl cıvıl olması lazım. Ama burası sanki dağın başında yapılmış gibi. İlgi görmüyor. “ifadelerini kullandı.

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.