SONAR Araştırma Şirketi’nin yaptığı AK Partinin en başarılı büyükşehir belediye başkanları araştırmasında Zeynel Abidin Beyazgül, ilk 10’na girdi.


SONAR Araştırma Şirketi, 1 Haziran 2022 ve 15 Eylül 2022 tarihleri arasında, Türkiye İstatistik Kurumu verilerine dayanarak büyükşehir ve ilçelerinde bir anket gerçekleştirdi.

Türkiye Geneli Ak Partili Büyükşehir Belediye Başkanlarının Başarı Oranları Ve En Beğenilen Hizmetleriyle ilgili seçmenlere 'Genel olarak düşündüğünüzde Büyükşehir Belediye Başkanınızı başarılı mı, başarısız mı buluyorsunuz' diye soruldu.

CHP PM Üyesi Erbil Aydınlık, Kısas'ta Aşure Etkinliğine Katıldı CHP PM Üyesi Erbil Aydınlık, Kısas'ta Aşure Etkinliğine Katıldı

büyükşehir başkanları

En beğenilen belediye başkanı Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen oldu. Yüzde 55,7 oy oranına sahip Sekmen'in en beğenilen iki hizmeti ise hayvan borsası ve kentsel dönüşüm alanları.

İkinci en beğenilen belediye başkanı ise yüzde 54,2 ile Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın oldu.  Üçüncü sırada ise yüzde 50,4 ile Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş yer aldı.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise yüzde 49.1 ile dördüncü oldu. Fatma Şahin’in en beğenilen hizmeti asfalt çalışması ve çevre temizliği ve düzenlemesi gösterildi.

Yüzde 43.4 ile Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül 9’uncu sırada yer aldı.